אין בשורות מאורכית: גם ברבעון הבא ההכנסות יהיו 1.5 מיליון דולר וההפסד 8.4 מיליון דולר

ברבעון השני היו ההכנסות 1.9 מיליון דולר וההפסד 6.4 מיליון דולר; המניה יורדת 8.5%

שירלי יום-טוב

(עדכון) אורכית אינה חברה של בשורות ברבעונים האחרונים, והדבר אינו שונה גם היום, עם פרסום תוצאות הרבעון השני. חברת ציוד התקשורת נסמכת על הכנסות נמוכות מחברת הטלקום היפאנית, KDDI, ובינתיים לקוחות חדשים לא נראים באופק הקרוב. לכן, אורכית דיווחה היום על הכנסות נמוכות והפסד גבוה.

בשוק לא ציפו להפתעה במספרים אבל הציפייה היא שהחברה תספק בהקדם פרטים לגבי לקוחות פוטנציאליים. בדו"חות אין פרטים כאלה ויותר מזה, אורכית ציינה באחרונה, בכנס של אנטרברג בניו יורק כי הכרעה של לקוח - אם לקחת או לא מערכות של אורכית - נדחתה מהרבעון השני לשלישי. כלומר, תוך חודש וחצי החברה אמורה לדעת האם יש לה חוזה ביד. בינתיים אותו לקוח בוחן מערכות נוספות, כך עדכנה החברה.

KDDI אינה צפויה השנה לחזור להזמין מאורכית ציוד בהיקף גבוה, כפי שהיה במהלך 2005, וגידול אפשרי בהכנסות ממנה עשוי להגיע רק ב-2008 ואילך.

התחזית של אורכית לרבעון הבא משקפת את בצורת ההזמנות: ההכנסות צפויות להיות 1.5 מיליון דולר וההפסד 8.4 מיליון דולר, 53 סנט למניה. אורכית עדכנה בכנס של אנטרברג כי לא צפוי שינוי בהכנסותיה עד סוף השנה, וכי הוצאותיה התפעוליות יוסיפו להיות ברמה של כ-9 מיליון דולר ברבעון.

בינתיים נמשכת הזליגה בשווייה של אורכית, הנסחרת בנאסד"ק ובתל אביב. היום מאבדת המניה כ-8.5% למחיר של 7.4 דולרים, המשקף לה שווי שוק של 117 מיליון דולר. אורכית איבדה 24% מערכה מתחילת השנה ו-76% מתחילת 2006.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker