אי.סי.איי פסלה את האפשרות למנות מנהל כספים עם רקע בבקדייטינג

כך נודע ל-TheMarker; הפסילה מעידה על החשש של חברות מפני התערבות ה-SEC במינוי נושאי משרה בעלי עבר בעייתי; בהתאם לתקנות סרביינס-אוקסלי, יכולה הרשות האמריקאית להשפיע על תהליך מינוי CFO של כל חברה ציבורית הנסחרת בארה"ב

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

חברת אי.סי.איי פסלה את האפשרות למנות סמנכ"ל כספים בעל עבר בעייתי בדיווחים חשבונאיים. ל-TheMarker נודע כי אי.סי.איי בחנה את האפשרות לפנות לרונית מאור כמועמדת תפקיד סמנכ"לית כספים בחברה במקום גיורא ביתן, אך פסלה אותה על הסף, בשל חשש מתגובת הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC). אי.סי.איי נהגה כך בעקבות מעורבותה של מאור באי סדרים בדיווח החשבונאי בנושאי אופציות בחברת אם סיסטמס, שם היא כיהנה עד לאחרונה כסמנכ"לית כספים. לא ידוע לנו אם מאור הגישה את מועמדותה לתפקיד.

בהתאם לתקנות סרביינס-אוקסלי (SOX), יכולה הרשות האמריקאית להשפיע על תהליך מינוי CFO של כל חברה ציבורית הנסחרת בארה"ב. ביכולתה להתנגד למינויו של מועמד מסוים בהתאם להיסטוריה הקשורה בדיווחים פיננסיים בעיתיים. תקנות סרביינס-אוקסלי, אשר נכנסו לתוקף בהדרגה החל מקיץ 2002, מקנות ל-SEC כיום תחום פעילות רחב בהרבה מאשר היה בעבר.

המקרה בא.סי.איי מצביע על כך שחברות ציבורית הנסחרות בארה"ב מעדיפות מראש לא להעסיק אנשי כספים בעלי רקורד בעייתי בכל הקשור לדיווחים כספיים, גם מכיוון שהן ערות לכך שה-SEC עשוי להתנגד למינויים כאלה.

מאור (35) כיהנה במשך תשע שנים כסמנכ"לית הכספים (CFO) של אם סיסטמס הישראלית, שהוקמה על ידי דב מורן ונמכרה ביולי האחרון לחברת סנדיסק האמריקאית תמורת 1.55 מיליארד דולר.

הוועדה לבדיקת נושא חלוקת אופציות באם סיסטמס מונתה במחצית 2006 לאחר שהחברה הודיעה כי תבחן את תהליכי העבודה בחברה בנושא אופציות בעבר. ביולי הגישה הוועדה את מסקנותיה, שכללו גם המלצה ברורה להפריד את תפקיד היו"ר והמנכ"ל, אותם מילא מורן מיום הקמת החברה.

הוועדה קבעה אז, כי נהלי החברה לא היו תקינים בכל הקשור בהקצאת אופציות. בעקבות המסקנות, נאלצה אם סיסטמס גם למחוק 18.8 מיליון דולר מהרווחים בשנים 2005-1999.

מאור מסרה בשיחת טלפון מחופשה בחו"ל את התגובה הבאה: "הנושא אינו ידוע לי. מעולם לא דיברתי עם אי.סי.איי והם לא דיברו איתי. אני לא מחפשת כרגע עבודה באופן כללי, ולא תפקיד CFO באופן ספציפי".

מאי.סי.איי נמסר כי "החברה לא פנתה אל רונית מאור ולא דיברה עמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker