אמדוקס רכשה את חברת ה-CRM קלריפיי תמורת 200 מיליון דולר במזומן

קלריפיי נרכשה תמורת עשירית המחיר ששילמה עבורה נורטל ב-1999 - 2.1 מיליארד דולר; אנליסטים מעריכים כי העסקה כדאית מאוד לאמדוקס; הרכישה צפויה להיסגר בסוף דצמבר

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

אמדוקס ~10003181-Q~ הודיעה היום על רכישתה של יצרנית תוכנות ה-CRM קלריפיי (Clarify), תמורת 200 מיליון דולר במזומן. אמדוקס רכשה את קלריפיי מידי נורטל ~10003649-Q~, אשר רכשה את קלריפיי ב-1999 תמורת סכום גדול הרבה יותר - 2.1 מיליארד דולר.

אמדוקס, המתמחה בפיתוח תוכנות בילינג לחברות טלקום, עוסקת גם בפיתוח שירותי CRM. רכישת קלריפיי, אשר יש לה בסיס לקוחות הכולל ספקיות שירותי טלקום גדולות, תאפשר לאמדוקס להרחיב את היצע התוכנות שלה, ואת בסיס הלקוחות. אמדוקס תשלב את קלריפיי בחטיבת ה-CRM החדשה שלה.

אמדוקס עמדה במגעים עם קלריפיי מזה כמה חודשים. בעיתונות נפוצו דיווחים כי אמדוקס דנה עם נורטל ברכישה, ששוויה הוערך ב-300-400 מיליון דולר. כאמור, העסקה נסגרה לבסוף לפי מחיר של 200 מיליון דולר.

קלריפיי עוסקת בפיתוח יישומי תוכנה לשירות לקוחות, והיתה מועמדת טבעית למכירה לאחר שהחברה החלה במאמצי ארגון מחדש סביב ליבת עסקיה - פיתוח תשתיות וציוד תקשורת. נורטל רכשה את קלריפיי, לשעבר חברה פרטית הפועלת בסן חוזה, קליפורניה, תמורת 2.1 מיליארד דולר.

עסקות הרכישה האחרונות שביצעה אמדוקס היו דווקא בתחום האאוטסורסינג. אולם קלריפיי היוותה הזדמנות קנייה עבור אמדוקס, בשל המחיר הנמוך שהוצמד לה. בעבר קיבלה נורטל הצעות מ-SAP הגרמנית, וככל הנראה גם מאורקל ~10003603-Q~, לרכוש את קלריפיי, ונענתה בשלילה.

העסקה בין אמדוקס לנורטל התבשלה זמן ארוך דיו כדי שתיבחן בדקדקנות על ידי בתי ההשקעות בוול סטריט. רוברטסון סטיבנס הוציא לפני שבוע המלצת "קנייה" לאמדוקס, תוך הערכה כי הרכישה של קלריפיי לא תפגע בטווח הקצר בצמיחה בשורת הרווח למניה של אמדוקס, ותתרום לשיפור בצבר ההזמנות של החברה ובשקיפות שלה. לפי תחזיות ר. סטיבנס, קלריפיי תתרום 10-20 סנט לרווח הנקי למניה של החברה בטווח הארוך. הדו"ח אף העריך כי הרכישה תתבצע במחיר של 200 מיליון דולר.

הערכה דומה נתן CIBC, אשר אמר כי 200-400 מיליון דולר הופכים את העסקה לכדאית מאוד עבור אמדוקס.

הרכישה צפויה להיסגר בסוף דצמבר, בכפוף לאישור הרשויות. אמדוקס תרשום הפרשה חד פעמית הקשורה לרכישה ברבעון הראשון של שנת הכספים (החופף לרבעון הרביעי של 2001). היועץ של אמדוקס ברכישה היה בית ההשקעות מורגן סטנלי.