עושים שוק בביטקוין: גולדמן סאקס פותח דסק מסחר למטבעות קריפטו

יהפוך בכך לבנק הגדול הראשון בוול סטריט הפעיל בשוק מטבעות הקריפטו ■ הדסק בבנק עשוי להתחיל לפעול עד סוף יוני

לוגו בלומברג
בלומברג
לויד בלנקפיין
לויד בלנקפייןצילום: בלומברג

לפחות אחד מהבנקים הגדולים בוול סטריט מרגיש נוח יותר ביחס למטבעות קריפטו.

גולדמן סאקס פותח דסק מסחר למטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין, לדברי אנשים המעורים באסטרטגיה של הבנק. הבנק מקווה להתחיל להפעיל את דסק המסחר עד סוף יוני, אם לא מוקדם יותר, אמרו שני מקורות. מקור נוסף אמר כי הבנק עדיין בוחן את בעיות האבטחה הכרוכות בכך וכן את האופן בו הנכסים יוחזקו.

המהלך צפוי להפוך את גולדמן סאקס לבנק הגדול הראשון בוול סטריט הפעיל בשוק מטבעות הקריפטו, אשר תנודות המחירים הקיצוניות שלהם שבו את לבו את הציבור הרחב אך לא את אלו של המוסדות הפיננסים המבוססים.

כבר כיום, הבנק נמנה על קומץ חברות גדולות שמאפשרים להשקיע בחוזים עתידיים על ביטקוין הנסחרים בבורסות Cboe ו-CME. סיטיגרופ ובנק אוף אמריקה, למשל, נוקטים בינתיים בגישה של להמתין ולראות מה יקרה.

מטבע וירטואלי ביטקוין סמל
ביטקויןצילום: Mark Lennihan/אי־פי

גולדמן סאקס מגבש כעת צוות בניו יורק, אמר אחד המקורות. הבנק אמנם טרם החליט היכן ימוקם דסק המסחר, אך אפשרות אחת היא כי יפעל בתוך מחלקת המסחר האלקטרוני של חטיבת האג"ח, מט"ח וסחורות של הבנק, אמרו שני מקורות. דארן כהן, מקבוצת ההשקעות האסטרטגיות של הבנק, אף הוא בוחן הזדמנויות, אמר מקור נוסף.

"בתגובה להתעניינות לקוחות במטבעות דיגיטליים, אנו בודקים כיצד לשרת אותם באופן הטוב ביותר", אמר דובר הבנק, מייקל דובאלי.

מנכ"ל גולדמן, לויד בלנקפיין, נקט עד כה בזהירות בהתבטאויות פומביות בנושא. בחודש אוקטובר הוא צייץ בחשבונו בטוויטר כי הבנק בודק כיצד להתמודד עם ביטקוין. בראיון לערוץ הטלוויזיה של בלומברג בחודש שעבר, הוא אמר כי הבנק עוד לא זקוק לאסטרטגיה ביחס לביטקוין מכיוון שהמטבע הדיגיטלי עדיין מתפתח ותנודתי.

וכאשר החל בסליקת החוזים העתידיים של ביטקוין מוקדם יותר החודש, הבנק דרש מחלק מהלקוחות לשים בצד סכומי כסף שווים לערך המלא של פעולות המסחר שלהם, אמרו באותה עת אנשים המעורים במדיניות הבנק. גישה שמרנית זו הרתיעה חלק מהלקוחות וגרמה להם להעביר את עסקיהם למקומות אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker