צפו: 387 קמ"ש - הרכבת העתידנית הייפרלופ ואן שוברת שיא מהירות

בניסוי שערכה חברת וירג'ין נסע תא הנוסעים בצינור המשמש כמסילה במהירות שבה נוסעות רכבות קליע; המהירות המקסימלית החזויה - 1100 קמ"ש

סוכנויות הידיעות
תא הנוסעים הייפרלופ ואן
תא הנוסעים בהייפרלופ ואןצילום: וירג'ין

הייפרלופ ואן – הרכבת הניסיונית של וירג'ין המבוססת על מערכת של צינורות כמעט ריקים מאוויר שדרכן משוגרים תאי נוסעים המרחפים באופן מגנטי (מג-לב)– שברה שיא מהירות כשהגיעה ל-387 קמ"ש, מהירות שכיום מגיעות אליה רכבות קליע שפועלות באופן מסחרי.

השיא נשבר במהלך הדגמה שלישית של המערכת במדבר סמוך ללאס וגאס. השיא הקודם שלה היה 307 קמ"ש. המהירות התיאורטית המירבית של הרכבת אמורה להיות 1,100 קמ"ש. לדברי וירג'ין נדרשת הארכה של "המסילה" בעוד 2 ק"מ כדי להגיע למהירות זו.

הייפרלופ ואן סבלה ממשבר וקיבלה חבל הצלה משני משקיעים זרים שהזרימו 50 מיליון דולר. דירקטוריון החברה אישר את העסקה בשבוע שעבר על רקע מחסור במזומנים בחברה ושערוריית ההטרדות המיניות שבו מעורב המייסד השותף שרווין פישאוור, שאילצה אותו לצאת לחופשה מתפקידו בהייפרלופ וכן לפרוש מקרן ההון סיכון שבבעלותו.

קרדיט: רויטרס

חברת DP  וורלד, מפעילת מסופי המטענים העולמית מדובאי, וקרן ההון סיכון קספיאן הרוסית השקיעו כל אחת 25 מיליון דולר ברכישה משולבת של הלוואות המירות ואופציות. בנוסף, החברות יוכלו לקבל חלק בהכנסות עתידיות. בנוסף, החברה מינתה את ריצ'רד ברנסון לתפקיד היו"ר.

המסילה של הייפרלופ ואן - צינור במדבר
המסילה של הייפרלופ ואן - צינור במדברצילום: המסילה של הייפרלופ ואן - צינור במדבר
הייפרלופ ואן - תא הנוסעים
הייפרלופ ואן - תא הנוסעיםצילום: וירג'ין
הייפרלופ ואן
הייפרלופ ואן צילום: וירג'ין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker