לוגו רויטרס
רויטרס

ספינת הקרב הגדולה ביותר של בריטניה, נושאת המטוסים החדשה "המלכה אליזבת" שנבנתה בעלות של 3.1 מיליארד ליש"ט (4.2 מיליארד דולר), סובלת מחדירה של מים וזקוקה לתיקונים, מסר היום משרד ההגנה של בריטניה.

הספינה, שמשקלה 65 אלף טונות, הוכתרה בתור אוניית המלחמה המתקדמת ביותר של בריטניה, והחלה לפעול באופן רשמי רק לפני שבועיים. בעיית כניסת המים זוהתה לאחר שירדה לים להפלגת ניסיון, מסר המשרד.

"התיקונים יבוצעו שהספינה עוגנת בפורטסמות", מסר דובר של הצי המלכותי. "הדבר אינו מונע מהספינה לשוט שוב ותוכנית הפלגות הניסוי לא תושפע מכך".

העיתון הבריטי "סאן" דיווח כי ספינת המלחמה, שאורכה 280 מטרים, מקבלת 200 ליטר מים מדי שעה, וכי עלות התיקון עשויה להגיע למיליוני ליש"ט.

מקור בטחוני אמר כי הצי היה מודע לכך שהספינה, שבנייתה נמשכה שמונה שנים, סבלה מבעיה בעת מסירתה על ידי היצרנים, ולפי דיווח "סאן", היצרנים הם אלה שיישאו בעלות התיקונים.

הקונסורציום שאחראי על בניית נושאת המטוסים "המלכה אליזבת" והאונייה התאומה שלה, "נסיך ווילס" - פרויקט המוערך ב-6.2 מיליארד ליש"ט - כולל את חברות ההנדסה הבריטיות BAE סיסטמס ובבקוק, וכן את החטיבה הבריטית של תיילס הצרפתית.

לא ניתן היה להשיג את תגובת הקונסורציום.

"לכל ספינה חודרים מים. זו הסיבה שיש להן משאבות", אמר כריס פרי, לשעבר קצין בכיר בחיל הים הבריטי, בראיון לערוץ "סקיי ניוז".

"כשאתה קונה מכונית חדשה לא הכל מושלם, צריך לשלוח אותה חזרה למוסך לסדר כמה דברים. זהו בדיוק המצב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker