אורכית קרובה לחוזה של 15 מיליון דולר עם גלובל קרוסינג

החוזה הוא באמצעות החברה הבת קוריג'נט שזו תהיה העסקה השנייה שלה השנה

עומרי כהן

>> קוריג'נט, החברה הבת של אורכית, צפויה לחתום בשבועות הקרובים על חוזה לאספקת ציוד תקשורת למפעילת הטלקום האמריקאית גלובל קרוסינג, בהיקף של 15 מיליון דולר. אם ייחתם החוזה בהתאם לציפיות, תהיה זו העסקה השנייה שעליה מדווחת קוריג'נט מתחילת השנה, לאחר שחשפה בתחילת פברואר חוזה בהיקף לא ידוע עם חברת מדיה ברודקאסט מקבוצת דויטשה טלקום. לפי מקורות בשוק, המגעים בין קוריג'נט לגלובל קרוסינג מתנהלים כבר זמן רב, אך כעת קרובות החברות לחתימת החוזה ביניהן.

לאורכית פתרון טכנולוגי מוביל להעברת שידורי טלוויזיה רב-ערוצית, אינטרנט מהיר וטלפון הפועל באמצעות פרוטוקול האינטרנט (IP). מתגי התקשורת מתוצרתה מותקנים במרכזיות של חברות טלקום, ומשדרגים את רשת התקשורת בכל הקשור ליכולתה להקצאה אופטימלית של רוחב הפס על גבי הסיב האופטי. ההקצאה מקבלת חשיבות עליונה כאשר רוצים להעביר למשקי הבית גם טלוויזיה רב-ערוצית עם אפליקציות נלוות - כמו וידיאו לפי דרישה (VOD) ולא רק טלפון ואינטרנט מהיר.

ב-2003 השיקה קוריג'נט את ה-CM-100 - המתג הראשון פרי פיתוחה להעברת בלוקים של מידע על גבי הרשת. כל קופסת תקשורת כזאת נמכרת ב-70 אלף דולר, בעסקות שאמורות לכלול בין עשרות לאלפי קופסאות. ב-2004 בחרה במוצר מפעילת הטלקום היפאנית KDDI, שפרשה מאז רשת ענקית ברחבי המדינה והתקינה בה יותר מ-2,000 קופסאות של קוריג'נט תמורת יותר מ-150 מיליון דולר.

ב-2007 הושק דור חדש ומתקדם של המוצר - 4000- CM שמאפשר גם העברת שידורי טלוויזיה באיכות גבוהה (HD) ושירותי וידיאו סלולריים מדור 3.5. הראשונה לרכוש את הדגם המשופר תהיה כנראה מדיה בורדקאסט, חטיבת שירותי התקשורת לעסקים סיטונים של דויטשה טלקום, שבחרה בו יחד עם המוצר הוותיק יותר, כאבן יסוד מרכזית בתשתית הרשת שהיא תפרוש ותשכיר למפעילת כבלים מובילה בגרמניה.

לקראת תחילת פרישת הרשת במדינות בוואריה וסקסוניה התחתונה שבגרמניה, כבר יצאו משלוחים ראשונים של ה-CM-100 מישראל. אלו עדיין לא יופיעו בתוצאות הכספיות של אורכית ברבעון הראשון של 2008, אבל עשויים להופיע במאזן החברה לסוף מארס, תחת סעיף רווח נדחה. בשנים הבאות צפויה מדיה ברודקאסט להתחיל בניסויים בהפעלת הרשת עבור מפעילת הכבלים גם בשאר חלקי גרמניה, וזאת במסגרת חוזה ארוך טווח של 15 שנה ביניהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker