אדי ברקן, חולה ALS, פגש סנאטור רפובליקאי וזה מה שאמר לו על החוק של טראמפ

פעיל חברתי שחלה ב-ALS פגש סנאטור רפובליקאי בטיסה וביקש ממנו להצביע נגד החוק: "מה תגיד לבן שלי אם תצביע בעד החוק שיקצץ תקציב שיאפשר לי לקבל מכונת הנשמה"?

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי ברקן וליז גאף יורדים מהטיסה
דפנה מאור
דפנה מאור

אדי (אוהד) ברקן, פעיל חברתי בארה"ב, נתקל במהלך טיסה מוושינגטון לאריזונה בסנאטור הרפובליקאי ג'ף פלייק. ברקן, שחלה בשנה האחרונה במחלה הניוונית חשוכת המרפא ALS, ניצל את המפגש כדי לבקש מהסנאטור להצביע נגד רפורמת המס של טראמפ, בשיחה שהועלתה לטוויטר והופצה ברשתות החברתיות.

"מה אני צריך להגיד לבן שלי, או מה אתה תאמר לו, אם תצביע בעד החוק, שיקצץ את המימון לאנשים נכים כמוני, ולא אוכל לקבל מכונת הנשמה?" הוא שאל את פלייק בטיסה. ברקן סובל מקשיים בדיבור, בנשימה, ונעזר במקל הליכה.

"הייתי בריא עד לפני שנה. עכשיו אני הולך עם מקל. קשה לי לנשום ואני לא יכול להרים את הילד שלי", הוא אמר. הסרטונים הוקלטו והועלו על ידי ליז גאף, נוסעת אותה פגש במהלך הטיסה. ברקן עובד במרכז לדמוקרטיה עממית  , שם הוא מנהל שני פרויקטים – Local Progress (קידמה מקומית), רשת של נבחרי ציבור מקומיים פרוגרסיביים ברחבי ארה"ב, ו-Fed Up, קמפיין ארצי לקידום תעסוקה ורפורמה בבנק הפדרלי. הוא בוגר אונ' ייל וקולומביה קולג' בהצטיינות.

קרדיט: יוטיוב

"אני בן 33. יש לי ילד בן 18 חודשים ופתאום משום מקום אובחנתי עם ALS, שכפי שאתה יודע משמעו שיש לי תוחלת חיים של 3-4 שנים, אין לזה טיפול או ריפוי. אני אצטרך מכונת הנשמה כדי לשרוד. אבל חוק המס ידרוש קיצוצים אוטומטיים של 400 מיליון דולר  -  ומי שיחליט איך ליישם אותם הוא מיק מולווייני, מהמשרד לניהול התקציב, שחושב שאנשים שסובלים מנכות הם בטלנים".

כשהסנאטור השיב כי פול ריאן, מנהיג הרפובליקאים בבית הנבחרים, ובכירי הרפובליקאים בסנאט ימנעו את הפעלת הקיצוצים, ענה ברקן: "המנהיגות בקונגרס אומרת דבר אחד, ובדרך כלל עושה דבר אחר. הם אומרים שהמסים על מעמד הביניים לא יעלו, אבל 80 מיליון משפחות ישלמו יותר. הם אמרו שזה לא יגדיל את הגירעון, אבל זה יעלה 1.5 טריליון דולר. האם אשתי אמורה לבטוח בהם, שהם ימנעו מהקיצוצים כשזה החוק".

קרדיט: טוויטר

"תחשוב על המורשת שתשאיר לבני ונכדיך אם תיקח את עקרונותיך ותהפוך אותם להצבעה. אתה יכול להציל את חיי. בבקשה. בבקשה זכור את השיחה הזו. החיים שלי תלויים בה. אני צריך שההצבעה שלך תתאים לעקרונות שלך. למשך כל חייך אתה תתגאה בכך שהבאת לדחיית החוק הזה".

פלייק אמר לברקן כי רפורמות המס דרושות כדי לסייע להאיץ את הצמיחה הכלכלית. ברקן ענה כי אפילו הערכות הממשל מצביעות על כך שהמאזן הכלכלי של תוכנית המס לא יהיה חיובי.

ברקן ואשתוקרדיט: טוויטר

"נהניתי מהשיחה, עדי", צייץ פלייק לאחר מכן. "אנחנו לא תמיד מסכימים, אבל אני מעריץ את אומץ לבך והידע שעליו מתבססת השתדלנות שלך".

קרדיט: טוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker