ג'נרל אלקטריק מתכננת לפטר 12 אלף עובדים

החברה תצמצם את כוח האדם בחטיבת האנרגיה בכ-18% כחלק מתוכניתו של מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'ון פלנרי, להקטין את ההוצאות במיליארד דולר ב-2018

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'ון ל' פלנרי
מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'ון ל' פלנריצילום: בלומברג

ג'נרל אלקטריק מתכננת לקצץ 12 אלף משרות בעסקי האנרגיה שלה, כך מסר גורם שמעורה בנושא, במסגרת  תוכנית ההנהלה החדשה להורדת העלויות וייצוב החברה. המהלך שבמסגרתו ג'נרל אלקטירק תצמצם את כוח העבודה שלה בכ-18%, ישפיע בעיקר עובדי ייצור ובעובדים מקצועיים מחוץ לארה"ב, אמר הגורם. בנוסף, ג'נרל אלקטריק מקטינה את הוצאות ההון, פיתוח ומחקר על רקע ירידה בשוקי הגז והפחם. מניית ג'נרל אלקטריק עולה ב-0.5% במסחר המוקדם בוול סטריט.

המהלך, שעליו תכריז החברה היום, מתווסף למהלכים נוספים שביצע המנכ"ל ג'ון פלנרי שצימצם את השימוש במטוסי החברה ודחה את העבודות על המעבר למטה החברה החדש בבוסטון מאז שנכנס לתפקידו באוגוסט. ג'נרל אלקטריק , יצרנית טורבינות הגז הגדולה בעולם, מסרה בחודש שעבר כי תקצץ את הדיווידנדים הרבעוניים ותמכור חלק מעסקי החברה.

פיטורי העובדים יסייעו לחברה לעמוד ביעד של צמצום ההוצאות במיליארד דולר בשנה הבאה בחטיבת האנרגיה שלה. המהלך הוא חלק מתוכנית גדולה יותר לקיצוץ הוצאות החברה ב-3.5 מיליארד דולר ב-2018.

לג'נרל אלקטריק 30 אלף עובדים בחטיבות השונות נכון לסוף 2016. חטיבת האנרגיה היא החטיבה הגדולה ביותר של החברה ומכירותיה הסתכמו ב-26.8 מיליארד דולר בשנה שעברה. ג'נרל אלקטריק לא פירטה היכן יבוצעו הקיצוצים, אך החלק הגדול יבוצע מחוץ לארה"ב, כך לדברי גורם שמעורה בנושא. בצרפת לא יבוצעו קיצוצים בשל התניות בהסכם שנעשה בין אלסטום לג'נרל אלקטריק, כשהאחרונה רכשה את עסקי האנרגיה של אלסטום ב-2015.

החברה נפגעה מירידת הביקוש לייצור חשמל בגז, בין היתר על רקע עלייה בביקוש לאנרגיות מתחדשות. "בנוסף, החרפנו את המצב בשוק עם כמה ביצועים גרועים", אמר פלנרי למשקיעים בחודש שעבר.

חטיבת האנרגיה של החברה התרחבה בצורה משמעותית עם רכישת עסקי אלסטום ב-10 מיליארד דולר. אולם, במקום להגדיל את מגוון המוצרים של החברה עם טכנולוגיית טורבינות קיטור, הרכישה הגדילה את מצבת העובדים של ג'נרל אלקטריק ל-65 אלף בתקופה של האטה בשוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker