חד הקרן הראשון של אינדונזיה רוצה לגמול את תושביה ממזומן

גו-ג'ק החלה כחברה שמספקת שירותי הסעות באופנועים, התרחבה למשלוחים וכעת מרחיבה את שירות התשלומים הדיגיטלי שלה

גו-ג'ק
צילום: גו-ג'ק
לוגו בלומברג
בלומברג

תופעת חדי הקרן הולכת ומתפשטת בעולם, וכעת היא מגיעה לאינדונזיה. גו-ג'ק (Go-Jek) הוא הסטארט-אפ הראשון במדינה ששווה מיליארד דולר, והוא מתכנן הנפקה בבורסה, לדברי המנכ"ל שלו, נדים מקארים.

גו-ג'ק, שמספקת שירות הסעות מוזל באופנועים, זכתה עד עכשיו למימון ממשקיעים כמו הקרנות KKR וורבורג פינקוס, והיא מתכננת להרחיב בשנה הבאה את שירות התשלומים שלה, גו פיי, לאחר שכבר נהפכה לשירות משלוחי המזון הגדול ביותר באינדונזיה. מראקים רוצה להפוך את הארנק הדיגיטלי של החברה לאמצעי תשלום מקובל בכל המדינה.

אף שישנה תחרות גדולה בשוק שירותי התשלומים בדיגיטל באינדונזיה, כולל מצד המתחרה שלה בתחום התחבורה, גראב (Grab) המלזית, גו-ג'ק היא אחת מחברות הטכנולוגיה המעטות שהשיגו רישיון להפעיל שירותי ארנק דיגיטלי במדינה.

אינדונזיה היא המדינה הרביעית בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסיה, ויש בה אזרחים צעירים רבים וחובבי טכנולוגיה שגדלו עם סמארטפונים ואפליקציות. ואולם היא גם מדורגת שניה בעולם מבחינת התלות שלה במזומנים אחרי הודו, לפי הבנק העולמי.

מראקים אמר כי המטרה שלו היא "לראות הרבה אינדונזים מסתובבים, משתמשים בהסעות של גו-ג'ק ברחבי העיר מבלי אפילו לחשוב אם הם צריכים את הארנק שלהם או לא". לדבריו, הסיכון הגדול ביותר שלנו הוא שלא יהיו לנו מספיק משאבים להוציא לפועל את השאיפות שלנו. פעם הסיכון הכי גדול היתה תחרות, אבל לא עוד". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker