דיווח: מיזוג של 69 מיליארד דולר בענף הבריאות האמריקאי בין אטנה ל-CVS

רשת בתי המרקחת CVS רוכשת את חברת הביטוח הגדולה על רקע השינויים בענף שירותי הבריאות האמריקאי ולחצי מחירים; ברקע: אמזון שוקלת להיכנס לעסקי התרופות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

CVS הלת, ענקית בתי המרקחת האמריקאית, הסכימה לרכוש את אטנה, חברת ביטוחי הבריאות, בעסקת ענק שתשנה את פני ענף שירותי הבריאות בארה"ב. ההסכם עדיין לא הוכרז רשמית, אולם מקורות דיווחו לתקשורת בארה"ב כי הדירקטוריון של אטנה הסכים להצעת הרכש. שווי העסקה מוערך ב-69 מיליארד דולר.

לפי הדיווחים, CVS תשלם 207 דולר למניה, מתוכם 145 דולר למניה במזומן והשאר במניות חדשות של CVS. מניית אטנה נסגרה ביום שישי בשער של 181 דולר. שווי השוק שלה לפי השער בבורסה הוא 59.1 מיליארד דולר. שווי השוק של CVS  הוא 76 מיליארד דולר.

אטנה היא חברת ביטוחי הבריאות השלישית בגודלה בארה"ב. היא מספקת ביטוחי בריאות למעסיקים ולממשל ברחבי ארה"ב.

מיזוגים ורכישות מתבררים כנתיב פופולרי של חברות ביטוח ובתי מרקחת בארה"ב שנאלצות להתמודד עם לחץ מהממשלה וממעסיקים גדולים להוריד את עלויות ההוצאות הרפואיות. CVS מפעילה גם רשת של בתי מרקחת, והיא גם מפעילה שירותי ניהול רוקחות (PBM), שמציעה את שירותיה בעיקר לחברות ביטוחי בריאות. חברות כמו CVS מנהלות משא ומתן על אספקת תרופות מול חברות ביטוח ומול מעסיקים, ובשנים האחרונות נאלצות להתמודד גם עם לחץ מצד יצרניות התרופות שדורשות מחירים גבוהים.

קרדיט: יוטיוב

ברקע נמצאת גם כניסתה האפשרית של אמזון לתחום בתי המרקחת. 

קמעונאית האינטרנט אמזון (1,162.35 -1.22%קיימה שיחות ראשוניות עם יצרניות תרופות גנריות לגבי אפשרות של כניסתה לתחום הפצת התרופות, לדברי אנשים המעורים במגעים.

ערוץ CNBC דיווח ביום חמישי כי השיחות עם חברות מיילן (38.12 +4.35%וחטיבת סנדוז של נוברטיס, התקיימו בדרגים גבוהים, וכי כוונותיה העסקיות של אמזון עדיין אינן ברורות לחלוטין, אם כי כניסתה עשויה לטלטל קשות את הענף כולו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker