הרשויות בארה"ב: ספקיות אינטרנט יוכלו לחסום גישה לאתרים כרצונן

ביטול תקנות ניטרליות הרשת שאושרו בתקופת הנשיא אובמה צפוי בעוד שלושה שבועות, ויסלול את הדרך לחברות טלקום לגבות תשלום גבוה יותר ולחסום או לשבש גישה לאתרים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בעד נייטרליות הרשת מול מטה ה-FCC
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) הודיעה היום כי בכוונתה לבטל את תקנות ניטרליות הרשת שאישרה בשנת 2015, ובכך לסלול את הדרך לחברות לגבות תשלום גבוה יותר ולחסום גישה לאתרי אינטרנט מסוימים.

התוכנית, שהוצגה היום על ידי יו"ר הנציבות, אג'יט פאי, מהווה חיסול כולל של התקנות שאושרו בתקופת הנשיא אובמה, ואשר אסרו על ספקיות שירותי אינטרנט מהיר לחסום או להאט את הגלישה לאתרים, או לגבות תשלום נוסף עבור האיכות הטובה ביותר של סטרימינג ושירותי אינטרנט אחרים למנוייהם.

המרוויחים הגדולים מהמהלך צפויים להיות ענקיות טלקום כמו AT&T וקומקסט שבמשך שנים עסקו בשתדלנות נגד רגולציה של שירותי פס רחב, ואשר מעתה יהנו משליטה רבה יותר בחוויות המקוונות של הצרכנים בארה"ב. המפסידים עלולים להיות אתרי אינטרנט שיצטרכו לרצות את חברות הטלקום כדי שהללו יביאו את התוכן שלהם לצרכנים. והצרכנים עלולים לגלות שהחשבונות שלהם התייקרו אם הם ירצו ליהנות משירות האינטרנט האיכותי ביותר.

"במסגרת הצעתי, הממשל הפדרלי יפסיק לעסוק במיקרו ניהול של האינטרנט", אמר פאי בהודעה. "במקום זאת, ה-FCC פשוט יחייב ספקיות שירותי אינטרנט לנהוג בשקיפות כדי שצרכנים יוכלו לרכוש את התוכנית הטובה ביותר עבורם ויזמים ועסקים קטנים אחרים יוכלו לקבל את המידע הטכני לו הם זקוקים לצרוך חדשנות".

צילום: בלומברג

הכוונה לבטל את תקנות ניטרליות הרשת של 2015 גם תבטל את ההחלטה התקדימית של הנציבות להגדיר פס רחב בתור שירות חיוני כמו טלפון וחשמל, צעד שיצר את הבסיס המשפטי לתקנות ניטרליות הרשת והדגיש את החשיבות שמייחסת המדינה לשירותי אינטרנט מהיר.

ההצעה קרוב לוודאי שתאושר בפגישת הנציבות שתתקיים ב-14 בדצמבר ברוב של שלושה תומכים ושני מתנגדים בחלוקה על פי קווים מפלגתיים.

תוכניתו של פאי, שמונה לתפקידו על ידי הנשיא טראמפ, מהווה מרכיב מרכזי במגמת הדה-רגולחציה שמוביל הממשל ושבמסגרתה בוטלו מגוון תקנות להן הוכפפו רשתות טלוויזיה, עיתונאים וחברות טלקום, ואשר נועדו להגן על האינטרס הציבורי.

הפגנה נגד ביטול תקנות נייטרליות הרשת בארה"בצילום: בלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker