אובר מעלה הילוך בתחום המכוניות האוטונומיות: תקנה 24 אלף מכוניות מוולבו

בכך מרחיבה אובר עסקה שעליה חתמה עם וולבו לפני כשנתיים; חברת שיתוף הנסיעות חתומה על הסכמים עם יצרניות רכב נוספות, בהן דיימלר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
מכונית אוטונומית של אובר
מכונית אוטונומית של אובר. הצורך בחוסמי שיבוש גדלצילום: Jared Wickerham / אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

איש לא יודע איך ייראה עתיד המכוניות האוטונומיות, או כמה זמן ייקח להגיע לשם. אבל כל אחת מהשחקניות הגדולות בתחום חותמת על שותפויות כדי להיות מוכנה ליום שבו הכבישים יהיו מלאים במכוניות ללא נהג. אובר הודיעה היום כי חתמה על חוזה עם וולבו, אשר תמכור לה 24 אלף מכוניות אוטונומיות ברגע שתתחיל לייצר אותן באופן המוני.

העסקה היא הרחבה של הסכם שעליו חתמה אובר עם וולבו לפני שנתיים, כשחברת שיתוף ההסעות החלה מחקר ופיתוח בתחום המכוניות האוטונומיות. אובר עבדה עם יצרניות רכיבים על פיתוח תוכנה וחומרה למכוניות ללא נהג, ואז שיתפה פעולה עם וולבו כדי לצייד את מכוניות ה-XC-90 שלה בטכנולוגיה. כעת, העסקה מגדילה את מספר המכוניות ללא נהג של וולבו שעמן יכולה אובר לעבוד, מה שמעיד על השאיפות הגדולות שלה.

יצרניות רכב כמו פורד, טסלה וג'נרל מוטורס וחברות טכנולוגיה כמו גוגל, אובר וליפט מנסות כולן להשיג יתרון בתחרות על עתיד המכוניות האוטונומיות. כל אחת מהן ניגשה לתחום בגישה מעט שונה. יצרניות רכב כמו ג'נרל מוטורס ופורד השקיעו מיליארדים ברכישת סטארט-אפים שישלבו את הטכנולוגיה במכוניותיהן, בעוד שטסלה מציעה כבר זמן מה גרסה היברידית של תוכנה אוטונומית במכוניותיה, ולאחרונה אף השיקה משאית חשמלית כמעט אוטונומית שצפויה לעלות על הכביש בשנים הבאות.

אובר עשתה את רוב עבודת המחקר והפיתוח שלה בתוך החברה, וכמוה גם מתחרתה הגדולה ליפט. אובר  משקיעה רבות ב-Advanced Technologies Group, חברה בפיטסבורג השייכת לה ובה מאות מהנדסים עורכים עבורה את רוב המחקר בתחום המכוניות האוטונומיות. אובר גם נתקלה לא פעם במכשולים, כמו המאבק המשפטי שלה מול ויאמו של גוגל לגבי גניבת סודות מסחר. בשנה שעברה הרחיבה אובר את השותפויות שלה, כשחתמה על הסכמים עם יצרניות רכב כמו דיימלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ