ג'ורג' סורוס מציג: אפל ופייסבוק - אאוט, אמזון ומיקרוסופט - אין

חיסול החזקות קרן הגידור של המשקיע המיליארדר במניות אפל ברבעון האחרון עומדת בניגוד לפוזיציה של המיליארד וורן באפט, שדווקא הגדיל החזקותיו

סוכנויות הידיעות
ג'ורג' סורוס
ג'ורג' סורוסצילום: Luke MacGregor/רויטרס

קרן הגידור של המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס חיסלה ברבעון האחרון את החזקותיה במניות אפל ו סנאפצ'ט , וצמצמה את כמות מניות פייסבוק ו טוויטר שבידיה, אך במקביל הגדילה את החזקותיה בחברות היי-טק בולטות אחרות כמו אמזון ו מיקרוסופט .

לפי הדיווח הרבעוני של הקרן שהוגש אתמול לרשות ני"ע בארה"ב (SEC), הקרן של סורוס מכרה ברבעון 1,700 מניות אפל שהיו ברשותה - נתח זעום במונחי הקרן בשווי של פחות מ-300 אלף דולר ברמת המחירים הנוכחית.

החלטתו של סורוס לחסל כליל את החזקותיו ביצרנית אייפון עומדת בניגוד לשינויים בפוזיציה של משקיע מיליארדר מפורסם אחר, וורן באפט, שחברת האחזקות שלו ברקשייר התאוויי דווקא הגדילה את החזקותיה במניות אפל ברבעון האחרון, ב-3.9 מיליון מניות ל-134.1 מיליון.

מלבד חיסול החזקותיה באפל, הקרן של סורוס גם חיסלה ברבעון האחרון את החזקותיה במניות סנאפ, החברה האם של סנאפצ'ט. הקרן מכרה ברבעון 1.55 מיליון מניות של סנאפ בשווי של כמעט 20 מיליון דולר ברמת המחירים הנוכחית.

הקרן גם צמצמה בצורה חדה את החזקותיה בפייסבוק שהסתכמו בסוף הרבעון ב-109,451 מניות, לעומת 476,713 מניות בסוף הרבעון הקודם. סורוס גם מכר ברבעון 5,700 מניות של טוויטר, אולם ממשיך להחזיק ב-18,400 מניות נוספות.

עם זאת, היו כמה החזקות במגזר ההיי-טק שסורוס דווקא הגדיל ברבעון האחרון. כך למשל רכש ברבעון 99,000 מניות נוספות של מיקרוסופט, ו-2,500 מניות נוספות של אמזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker