בעקבות הביצועים המאכזבים: דרהי מחליף את מנכ"ל אימפריית התקשורת שלו

אלטיס הודיעה היום על התפטרות מנכ"ל החברה, מישל קומב, אחרי שמשקיעים התחילו לפקפק ביכולת של החברה לעמוד בהחזרי החוב שלה כשהריבית תתחיל לעלות

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פטריק דרהיצילום: אי־פי
רויטרס
סוכנויות הידיעות

חברת התקשורת אלטיס שבשליטת המיליארדר הישראלי צרפתי, פטריק דרהי, הודיעה בלילה כי מנכ"ל החברה, מישל קומב, מתפטר. ההודעה כללה גם עדכון על שינויים בהנהלת החברה שכוללים את חזרתו של דרהי לתפקיד הנשיא, בניסיון להעלות את ביטחון המשקיעים אחרי שהחברה פירסמה תוצאות מאכזבות באירופה.

הביצועים של אלטיס, שמחזיקה גם בחברת הכבלים הישראלית HOT, באירופה גרמו למשקיעים לחשוב מחדש על האמונה שלהם באסטרטגיה של החברה ועוררו חששו כי החברה שממונפת לא תהיה מסוגלת לעמוד בהחזרי החוב שלה בסביבה שבה הריבית תתחיל לעלות.

"המבנה הניהולי והתאגידי החדש נועד להטמיע טוב יותר את האסטרטגיה של אלטיס, להבהיר את האחריות של ההנהלה ולשפר את הביצועיים התפעוליים והפיננסיים של החברה", נמסר מאלטיס.

מניית אלטיס, שבסיסה באמסטרדם ונטל החוב שלה הגיע ל-49.557 מיליארד יורו בסוף הרבעון הקודם, איבדה יותר משליש משוויה אחרי שהחברה אמרה מוקדם יותר החודש שהיא איבדה ברבעון השלישי 75 אלף לקוחות פס רחב בצרפת – השוק הגדול ביותר של החברה.

"בארה"ב המצב של החברה טוב, אפילו טוב יותר מהתחזיות, והפעילות באירופה מדשדשת סביב התחתית", אמר האנליסט ג'ף ולודרצ'ק מחברת פיווטל ריסרצ'. "הם חייבים לעשות שינויים".

דרהי חוזר לתפקיד הנשיא שאותו עזב ב-2016. למנכ"ל החברה החדש מונה דקסטר גואי, מקורבו של דרהי ויו"ר דירקטוריון HOT לשעבר. במקביל, ימשיך גואי בתפקידו כמנכ"ל ויו"ר אלטיס USA, החברה הבת של אלטיס שמפעילה את פעילות הקבוצה בארה"ב.

ב-2015 מונה קומב לתפקיד סמנכ"ל התפעול של אלטיס, אחרי שעמד בראש חברת אלקטל-לוסנט ונחשב לאדריכל המיזוג של חברת ציוד התקשורת עם נוקיה הפינית. הוא מונה למנכ"ל החברה, אחרי שגואי התפטר כדי שיוכל לעמוד בראש אלטיס USA. קומב, שקנה לעצמו שם של מנהל שמתמחה בקיצוץ בהוצאות, היה אמור להשתלב היטב באסטרטגיה העסקית של אלטיס להגדיל במהירות את רווחי החברות שבבעלותה על ידי ייעול וקיצוצים חדים בהוצאות.

דרהי מחזיק ב-31.1% ממניות אלטיס, והוא בעל השליטה בחברה. גואי הוא בעל המניות העשירי בגודלו חברה עם נתח של 0.75%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker