גל השריפות היקר בהיסטוריה של קליפורניה: הפסדים של יותר מ-3.3 מיליארד דולר

השריפות שהחלו בחודש שעבר ועדיין לא כובו לחלוטין כילו יותר מ-991 אלף דונם והרסו 8,900 מבנים; ההערכה היא כי העלויות עוד יתפחו

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כבאים במחוז סונומה, אתמולצילום: JIM WILSON / NYT
רויטרס
אי-פי

גל השריפות בקליפורניה הסב למבוטחים הפסדים של יותר מ-3.3 מיליארד דולר, לפי תביעות שהגישו 15 חברות ביטוח – והמספר הזה צפוי עוד לעלות, כך אמרה אתמול מחלקת הביטוח של מדינת קליפורניה.

הנתון כולל תביעות על 10,016 בתי מגורים שניזוקו חלקית, 4,712 בתים שנהרסו כליל, 728 נכסים של נדל"ן מסחרי שניזוקו ו-3,200 כלי רכב פרטיים שנפגעו, לדברי נציב הביטוח של קליפורניה, דייב ג'ונס. כמות התביעות שדווחו בינתיים מעידה כי השריפות גרמו יותר נזק מאשר השריפה שהשתוללה ב-1991 בגבעות אוקלנד, אשר היתה היקרה ביותר עד היום במדינה, עם נזקים של 2.7 מיליארד דולר במונחים דולריים של 2015, לפי התאחדות חברות ביטוח הנזיקין בארה"ב.

מאז שפרצו ב-8 וה-9 באוקטובר, השריפות בצפון קליפורניה כילו יותר מ-991 אלף דונם והרסו 8,900 מבנים, נכון ליום שני האחרון, לפי מחלקת היערנות וההגנה נגד שריפות של מדינת קליפורניה. השריפות, שלדברי ג'ונס כוחות הכיבוי כבר הצליחו להשתלט על 99% מהן, גרמו למותם של 43 בני אדם, כולל כבאים, ויותר מ-100 אלף בני אדם פונו מבתיהם. היה זה גל השריפות הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת קליפורניה.

קליפורניה היא שוק הביטוח הגדול ביותר בארה"ב, וחברות הביטוח בו גובות פרמיות של 289 מיליארד דולר מדי שנה, לדברי ג'ונס. הסכום הכולל של 3.3 מיליארד דולר גבוה יותר מפי שלושה מההערכה הראשונית של ג'ונס ב-19 באוקטובר, שצפתה הפסדים של  1.05 מיליארד דולר. "אני חושש שהשריפות שחווינו עכשיו הן לא אנומליה ועלולות לשקף מצב נורמלי חדש", אמר ג'ונס . "אנחנו יודעים שהאקלים משתנה והטמפרטורות עולות".

לדברי ג'ונס, השריפות זרעו הרס גם בשכונות כמו סנטה רוזה, שלא נחשבו כבעלות סיכון גבוה. בעקבות זאת, חברות ביטוח צפויות לעדכן את האופן שבו הן קובעות אילו אזורים טומנים בחובם סיכון גבוה.

חברת אינשורר טראוולרס, שפרסמה את דו"חותיה הרבעוניים ב-19 באוקטובר, הזהירה את המשקיעים כי ברבעון הזה צפויות תביעות גדולות כתוצאה מהשריפות.

ניתוח שפרסמה בשבוע שעבר חברת AIR וורלדווייד העריך את ההפסדים כתוצאה משריפות הענק בקליפורניה בטווח של בין 2 מיליארד דולר ל-3 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker