חקירה בבריטניה: איך עובדים עליכם כשאתם מזמינים חופשה באינטרנט

רשות התחרותיות בבריטניה הודיעה כי פתחה בחקירה נגד אתרי הזמנת מלונות כמו טריווגו ואקספדיה כדי לבחון אם האתרים מפעילים לחץ לא הוגן על הצרכנים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
אילת
אילתצילום: עופר וקנין

רגולטור התחרותיות בבריטניה חוקר אתרי הזמנת מלונות בשל החשש כי הם מפעילים לחץ על צרכנים, מטעים אותם ומונעים מהם אפשרות למצוא את הדילים הטובים ביותר. רשות התחרותיות והשווקים בממלכה (CMA) הודיעה היום כי תבחן אם האתרים משתמשים בטקטיקות שנועדו להפעיל לחץ כדי לדחוק בלקוחות להזמין חדרי מלון, ואם הלקוחות "נדחפים" להזמין בתי מלון לפי העמלה שמשולמת לאתרים באופן שייתכן שמפר את חוק הצרכנות.

כ-70% מהזמנות המלונות בבריטניה בשנה שעברה נעשו באמצעות אתרים כמו טריווגו, בוקינג, אקספדיה ולייט רומז.  "האתרים צריכים לתת ללקוחות מידע ברור, מדויק ושיוצג באופן שמאפשר לאנשים לבחור את העסקה הטובה ביותר עבורם", אמר אנדרה קוסלי, מנכ"ל CMA. "אבל אנחנו חוששים שזה לא המצב ושהמידע באתרים עשוי למעשה להקשות על אנשים לקבל את הבחירה הנכונה".

לדבריו, "לכן התחלנו את החקירה שלנו במגזר הזה – כדי לברר את העניין ולראות אם האתרים מפרים את חוקי הצרכנות, וכדי שנהיה בטוחים שהאתרים עוזרים - ולא פוגעים - באנשים שמחפשים את המלון לחופשה הבאה".

הרשות תבדוק אם האתרים לוחצים במשתמשים לבצע הזמנות בכך שהם יוצרים מצג שווא של זמינות החדרים, בכך שהם טוענים שיש מספר מוגבל של חדרים זמינים במחיר הנקוב.

נושא נוסף שמטריד את הרשויות הוא אם האתרים מפנים לקוחות למלונות מסוימים בהתבסס על העמלה המשולמת לאתרים על הזמנת חדרים. עוד נושא עוסק בשאלה אם האתרים מסתירים עלויות נלוות כמו מסים ועמלות הזמנה שנחשפים רק בסוף התהליך.

CMA הגישה בקשת לקבלת מידע מחברות הפועלות בתחום וביקשה מצרכנים לעדכן את הרשות על חוויות השירות שלהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker