מניית מיקרוסופט בשיא בעקבות הדו"חות החזקים; שווי השוק מעל 600 מיליארד דולר

הדו"חות של ענקית התוכנה מעידים על הצלחת מאמציו של המנכ"ל סאטיה נאדלה להעתיק את מוקד פעילות מיקרוסופט מתוכנות למחשבים אישיים אל תחומי המובייל ומחשוב ענן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקרוסופט
מיקרוסופטצילום: © Jacky Naegelen / Reuters/ר

מניית מיקרוסופט מזנקת לשיא במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט לאחר שענקית התוכנה האמריקאית דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים - עדות נוספת להצלחת מאמציו של המנכ"ל סאטיה נאדלה להעתיק את מוקד פעילות החברה מתוכנות למחשבים אישיים אל תחומי המובייל ומחשוב ענן.

מניית מיקרוסופט, אשר זינקה ביותר מ-25% מתחילת השנה, קופצת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעליות קלות.

מיקרוסופט דיווחה על רווח נקי של 6.58 מיליארד דולר, או רווח של 84 סנט למניה, ברבעון השלישי של השנה, לעומת רווח של 5.67 מיליארד דולר, או רווח של 72 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 71 סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 24.5 מיליארד דולר, צמיחה של 12% לעומת הרבעון השלישי של 2016, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 23.5 מיליארד דולר.

מכירות חטיבת המחשוב האישי של מיקרוסופט - החטיבה הגדולה ביותר של החברה במונחי מכירות, אשר כוללת את מערכת ההפעלה וינדוס כמו גם מוצרי חומרה כמו מחשב הטאבלט סורפס - הסתכמו ברבעון ב-9.4 מיליארד דולר, הרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.8 מיליארד דולר.

הכנסות מיקרוסופט בתחום מחשוב הענן, הכולל בין השאר את שירות תשתיות הענן אז'ור (Azure), גדלו ברבעון ב-14% ל-6.9 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 6.7 מיליארד דולר.

סאטיה נאדלה  מיקרוסופט
מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלהצילום: CLODAGH KILCOYNE/רויטרס

הכנסות חטיבת מוצרי הפרודוקטיביות, הכוללת בעיקר את תוכנת אופיס, צמחו ב-28% ל-8.2 מיליארד דולר - מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של שמונה מיליארד דולר.

הכנסות הרשת החברתית העסקית לינקדאין. שאותה רכשה מיקרוסופט בשנה שעברה תמורת 26.2 מיליארד דולר, הסתכמו ב-1.1 מיליארד דולר ברבעון, מעט יותר מתחזיות האנליסטים.

המהפכה של נאדלה בעסקי מיקרוסופט

מיקרוסופט סובלת מפגיעה במכירות מוצרי הדגל שלה, מערכת ההפעלה וינדוס ותוכנות אופיס, כתוצאה מהירידה המתמשכת במכירות של מחשבים אישיים בעולם, אולם צמיחתו המהירה של תחום מחשוב הענן מסייעת לפצות על החולשה בעסקי מיקרוסופט הקשורים ל-PC.

מאז כניסתו של סאטיה נאדלה לתפקיד המנכ"ל לפני שלוש שנים וחצי, נהנתה מיקרוסופט מהתאוששות בעסקיה הודות לתהליך של העתקת מוקד פעילותה מתוכנות למחשבים אישיים לתחומי המובייל ומחשוב ענן.

בה בעת, שירות תשתיות הענן אז'ור הפך את מיקרוסופט לאחת ממובילות שוק ה-IT לעסקים גדולים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker