בנק אוף אמריקה: "מפולת בשווקים - אולי כבר בחודש הבא"

האירוע שצפוי להצית את התיקון בשווקים הוא זינוק באינפלציה בארה"ב שצפוי לעורר את חששות המשקיעים מפני צמצום חד במדיניות המוניטרית המרחיבה של הבנק הפדרלי

סוכנויות הידיעות
בניין קורס
צילום: dreamstime

אסטרטג ההשקעות הראשי של בנק אוף אמריקה , מייקל הרטנט, הזהיר כי הבועה בשווקים תתפוצץ בתוך חודש עד ארבעה חודשים, והעריך כי האירוע שיצית את המפולת יהיה זינוק באינפלציה בארה"ב אשר ישוב ויעורר את חששות המשקיעים מפני צמצום חד של המדיניות המוניטרית המרחיבה של הבנק הפדרלי.

"אנו מעריכים כי בזמן כלשהו בין חג ההודיה לחג ולנטיין צפוי תיקון של יותר מ-10% במדד המניות S&P 500 , נניח מרמה של 2,670 נקודות לרמה של 2,400 נקודות", כתב הרטנט בדו"ח למשקיעים, לפי דיווח הבלוג "זירו הדג'".

במהלך 18 החודשים האחרונים "שווי שוק המניות העולמי נסק בסכום עצום של 18.5 טריליון דולר, הודות לפוזיציות זהירות בשוקי המניות והאשראי, התאוששות איתנה ברווחים ותמריצי מדיניות מוניטריים", נכתב בדו"ח.

אלא שהאופטימיות הזהירה של 18 החודשים האחרונים הפכה בהדרגה ל"שכנוע עמוק בכך שהעליות יימשכו הן בשוקי המניות והן בשוקי האשראי".

סניף בנק אוף אמריקה, ניו יורק
סניף בנק אוף אמריקה, ניו יורקצילום: בלומברג

יתר על כן, סקר מנהלי הקרנות שנערך לאחרונה מצא כי לראשונה מאז מארס 2011 קיים קונצנזוס בתחזיות המקרו לשיווי משקל יציב בכלכלה האמריקאית. כתוצאה מכך, פוזיציות החזק ("לונג") של המשקיעים הן כעת חד משמעיות, נאמר בדו"ח.

"אפשר לטעון כי הקונצנזוס הרחב ביותר אצל הסוחרים הוא ש'אין חשש מפני הבנק הפדרלי'. המשקיעים פשוט לא מאמינים שצמצום אגרסיבי של המדיניות המוניטרית עומד להתרחש בקרוב", כתב האסטרטג.

הרטנט הוסיף כי הזרז בעל הסבירות הגבוהה ביותר לפגוע בקונצנזוס הנוכחי ולגרור תיקון חד בשווקים, הוא זינוק בנתוני השכר והאינפלציה אשר יעורר מחדש את חשש המשקיעים מפני צעדים מוניטריים מצמצמים את הבנק המרכזי בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker