הביטקוין בשיא; יו"ר קרן המטבע הבינלאומית: הגיע הזמן להתייחס לנושא ברצינות

המטבע הדיגיטלי קבע הבוקר שיא חדש של 5,856 דולר. "אנחנו צריכים להיזהר לא לתייג את התחום כהונאה, זה הרבה יותר מזה", אמרה לגארד

סוכנויות הידיעות
כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע
כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבעצילום: גטי אימג'ס

הגיע הזמן שבנקים מרכזיים ורגולטורים יתחילו להתייחס ברצינות למטבעות דיגיטליים - כך טוענת יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד. ביממה האחרונה הרקיע הביטקוין, המטבע הדיגיטלי הגדול ביותר במונחי שווי שוק, לשיא חדש של יותר מ-5,856 דולר ליחידה, לאחר שהשיא הקודם שנקבע לפני כחודש היה בסביבות 5,100 דולר.

גל העליות הנוכחי החל בעקבות שמועות כי בסין שוקלים לאפשר מסחר במטבע הדיגיטלי לאחר שתיקבע רגולציה בתחום - אף כי המסחר במדינה נאסר לפני כחודש. סין היא שחקנית מרכזית בתחום המטבעות הדיגיטליים. כ-70% מ"כריית" המטבעות החדשים - פעולה שמצריכה כוח מחשוב גדול, ולכן חשמל זול - נעשית בה.

לדברי לגארד, המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים לוקחים סיכונים גדולים בכך שאינם מבינים את המוצרים הפיננסיים המתהווים, שכבר מתחילים לטלטל את עולם השירותים הפיננסיים והתשלומים. "אנחנו הולכים לראות שיבושים משמעותיים", אמרה לגארד ל-CNBC, והתכוונה לכך שתעשיית הפיננסים כפי שאנו מכירים אותה הולכת להשתנות.

"אנחנו צריכים להיזהר לא לתייג את התחום כהונאה", אמרה לגארד על דבריו של מנכ"ל ג'יי פי מורגן צ'ייס על הביטקוין. "זה הרבה יותר מזה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker