עונת הדו"חות במגזר הבנקאי האמריקאי נפתחה ברגל ימין

הבנק הגדול בארה"ב היכה התחזיות לאחר שצמיחה בהלוואות העסקיות ורווחי שיא מניהול נכסים האפילו בהשפעתם על נפילה בהכנסות ממסחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: בלומברג

ג'י.פי מורגן צ'ייס , הבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים, פתח ברגל ימין את עונת הדו"חות הרבעוניים של המגזר הבנקאי האמריקאי.

הבנק דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים לאחר שצמיחה בעסקי ההלוואות העסקיות ורווחי שיא מניהול נכסים האפילו בהשפעתם על נפילה בהכנסות ממסחר.

הבנק, שבראשו עומד המנכ"ל ג'יימי דיימון, דיווח כי רווחי עסקי הבנקאות הקמעונאית ברבעון עלו על רווח חטיבת בנקאות ההשקעות של הבנק לראשונה זה למעלה משנה.

ג'י.פי מורגן רשם ברבעון השלישי רווח של 6.73 מיליארד דולר, או רווח של 1.76 דולר למניה, לעומת רווח של 6.29 מיליארד דולר, או רווח של 1.58 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. אנליסטים צפו רווח של 1.65 דולר למניה.

ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן צ'ייסצילום: בלומברג

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת גלדו ל-26.2 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 25.2 מיליארד דולר.

ההכנסות ממסחר צנחו ב-21% - יותר מנפילה של 20% שחזה בחודש שעבר המנכ"ל דיימון. ההכנסות ממסחר באג"ח צללו ב-27% - בהתאם לתחזיות האנליסטים. ההכנסות ממסחר במניות התכווצו ב-3.6%, יותר מהצפוי.

ההפרשות לחובות אבודים גדלו ברבעון השלישי ב-20% לעומת הרבעון הקודם, ל-1.45 מיליארד דולר - יותר מתחזיות האנליסטים של 1.34 מיליארד דולר.

מניית ג'י.פי מורגן נסחרת ביציבות במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

סיטי גם היכה את התחזיות

ענק הבנקאות סיטי דיווח אף הוא היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. הבנק רשם ברבעון השלישי רווח נקי של 4.1 מיליארד דולר, או רווח של 1.42 דולר למניה, לעומת רווח של 3.8 מיליארד דולר, או רווח של 1.24 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.32 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווח סיטי על הכנסות של 18.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי לעומת הכנסות של 17.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 17.9 מיליארד דולר.

"רשמנו גידול בהכנסות רבים מהמוצרים שבהם השקענו, ניהול בקפדנות את ההוצאות, ושוב נהננו מצמיחה בהלוואות הן לצרכנים והן למוסדות", אמר מנכ"ל סיטי, מייקל קורבט, בעת פרסום הדו"חות.

מניית סיטי נסחרת בעליות קלות במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנקים ולס פרגו ו בנק אוף אמריקה ידווחו על תוצאותיהם הרבעוניות ביום שישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker