"פצצה" |

יאהו מודה: כל 3 מיליארד החשבונות של המשתמשים נפרצו

בשנה שעברה הודיעה יאהו כי בפריצה ב-2013 דלפו נתונים של מיליארד משתמשים, כעת מתברר שמספר החשבונות שהושפעו גבוה פי שלושה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חשבון המייל של יאהו. לא עשתה מספיק כדי להגן על המשתמשים
חשבון המייל של יאהו. לא עשתה מספיק כדי להגן על המשתמשיםצילום: Dado Ruvic/רויטרס

כל 3 מיליארד החשבונות של משתמשי יאהו נפרצו ב-2013 - כך הודתה אתמול ענקית האינטרנט האמריקאית. בכך מודה יאהו כי מספר החשבונות שנפרצו גדול פי שלושה מהערכות ראשוניות וכי מדובר בפריצה הגדולה בהיסטוריה. בהצהרה שהגישו עורכי דין מטעם החברה, הועלתה בחדות החשיפה המשפטית של חברת התקשורת ורייזון, שהשלימה באחרונה את רכישת יאהו.

עורכי הדין אמרו כי צפויה עלייה במספר התביעות הייצוגיות שיוגשו נגד החברה על ידי בעלי מניות ובעלי חשבונות. יאהו, שהיתה מחלוצות האינטרנט והשער לגישה לרשת למשתמשים מתחילים רבים, כבר מתמודדת עם 41 תביעות ייצוגיות שהוגשו נגדה בבתי משפט פדרליים בארה"ב, כך עולה מנתונים שפירסמה במאי.

ג'ון ינצ'וניס, עו"ד שמייצג חלק מהמשתמשים, אמר כי שופט פדרלי אישר להמשיך בתביעה, אך דרש עוד נתונים לגבי ההשפעה של הפריצות על המשתמשים. "אני חושב שעכשיו יש לנו את הנתונים האלה. זה מדהים כשחושבים על זה", קבע ינצ'וניס.

בדצמבר שעבר הודיעה יאהו כי יותר ממיליארד חשבונות נפרצו ב-2013, מה שאילץ את החברה להוריד את מחיר הרכישה ששילמה עבורה ורייזון. אתמול מסרה יאהו כי "מידע חדש שהתקבל באחרונה" מראה שכל החשבונות הושפעו. לדברי החברה, החקירה מצביעה על כך שהמידע שנגנב לא כולל סיסמאות ברורות, נתוני כרטיסי אשראי או פרטי חשבון בנק.

לפי מומחי אבטחה, יאהו שמרה על הנתונים באמצעות הצפנה מיושנת וקלה לפיצוח. המידע שנגנב כולל גם ככל הנראה שאלות אבטחה ותשובות לשאלות וחשבונות גיבוי של המשתמשים, מה שעשוי להקל על פריצה לחשבונות אחרים.

בפברואר הורידה ורייזון 350 מיליון דולר מהסכום שהסכימה לשלם עבור יאהו, אחרי שהחברה דיווחה על שתי פריצות ענק לנתוני החברה.

"מדובר בפצצה", אמר מארק מולומפי שמוביל תביעה בשם בעלי מניות נגד בכירי החברה לשעבר שלא סיפקו לדבריו נתונים מספיקים על הפריצה.

ורייזון עשויה להתמודד עם תביעות רבות בנושא על רקע הניסיונות שלה להשיק את מותג Oath שצפוי לשלב בין שירותי יאהו, AOL והאפינגטון פוסט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker