מאסק חושף תוכנית מעודכנת ליישוב מאדים: "העתיד מרגש הרבה יותר"

אילון מאסק, הבעלים של חברת החלל ספייס אקס, דיבר הבוקר בכנס האסטרונאוטי הבינלאומי, ודיווח על ההתפתחויות בתוכניתו ליישב מיליון בני אדם במאדים

סוכנויות הידיעות
צילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

אילון מאסק, מייסד ספייס אקס, הציג הבוקר תוכנית מעודכנת ליישוב כוכב הלכת מאדים במיליון בני אדם. מאסק דיבר בכנס האסטרונאוטי הבינלאומי שנערך באדלייד, אוסטרליה.

ביום שני צייץ מאסק כי הוא יחשוף שיפורים משמעותיים והתפתחויות בתוכנית, שהוצגה בפעם האחרונה בשנה שעברה בקונגרס הבינלאומי שנערך במקסיקו. "יהיה שווה לראות את זה", צייץ מאסק לפני שנאם הבוקר. "העיצוב מרגיש נכון".  

"העתיד יהיה הרבה יותר מרגש ומעניין אם נהפוך לתרבות שנוסעת בחלל ולמין שחי בהרבה כוכבים", אמר. "אני לא יכול לחשוב על משהו מרגש יותר מלצאת החוצה לכוכבים.

"הדבר החשוב ביותר שאני הולך להגיד בפרזנטציה הזאת הוא שאני חושב שהבנו כיצד לשלם עבור זה", אמר מאסק. לדבריו, מטרת התוכנית היא להחליף את מערכת השיגור הנוכחית של ספייס אקס ואת מערכת ההטסה שלה, כולל את חללית הפלקון 9 ואת חללית הדרגון.

בסוף יולי דיווח "ניו יורק טיימס" כי ספייס אקס גייסה סכום של כ-350 מיליון דולר בסבב גיוס הון נוסף ששיקף לחברה הערכת שווי של 21 מיליארד דולר - שהופכת אותה לאחת החברות הפרטיות בעלות השווי הגבוה ביותר בעולם.

בכך הצטרפה ספייס אקס למועדון יוקרתי של שבע חברות פרטיות בעולם שלהן שווי של 20 מיליארד דולר ומעלה, לפי חברת המחקר CB אינסייטס.

מאסק עידכן את הקהל בהתקדמות האחרונה שעשתה החברה בפרויקט יישוב מאדים: מוקדם יותר השנה, בנתה ספייס אקס מיכל דלק ענקי ברוחב 12 מטרים, עבור החללית העשויה סיבי פחמן. המהנדסים שמו את המיכל על דוברה, שאותה הניחה באוקיאנוס, ובדקו אם היא תוכל לשאת 1,200 טונות של חמצן נוזלי. הניסוי עבר בהצלחה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ