סימנס ואלסטום ממזגות את פעילות הרכבות לחברה של 18 מיליארד דולר

סימנס אלסטום תהיה שנייה בעולם ל-CRRC הסינית בייצור רכבות, עם צבר הזמנות של 61 מיליארד יורו ■ אתמול זכתה סימנס במכרז הענק של רכבת ישראל לאספקת 330 קרונות בעלי הנעה חשמלית - ב-3.2 מיליארד שקל

בלומברג
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכבת TGV של אלסטום
בלומברג
אורן דורי

סימנס ואלסטום חתמו על הסכם למזג את עסקי הרכבות שלהן בעסקה שתיצור ענקית תחבורה שהכנסותיה מגיעות ל-18 מיליארד דולר לשנה.

סימנס הגרמנית תעביר את עסקי ייצור הרכבות וקרונות הנוסעים וכן ציוד האיתות לאלסטום הצרפתית בתמורה ל-50% מהמניות בחברה הממוזגת, לפי הודעה שפירסמו שתי החברות ביחד. החברה תיקרא סימנס אלסטום והמטה שלה יהיה בפריז.  מנכ"ל אלסטום אנרי פופאר-לפארג' יהיה מנכ"ל החברה, וסימנס תמנה יו"ר. החברה החדשה תיסחר בבורסת פריז, ומספר עובדיה הוא 62 אלף.

בעלי המניות של אלסטום יקבלו שני דיווידנדים מיוחדים, של 4 יורו הראשון ועד 4 יורו השני למניה. החסכון החזוי בעקבות המיזוג הוא 470 מיליון יורו בשנה, והוא ייכנס לתוקף עד סוף 2018.

אלסטום היא החברה שפיתחה את רכבת ה-TGV שמגיעה למהירות של 300 קמ"ש. סימנס היא ענקית תעשייה גרמנית, מהגדולות בחברות הגרמניות. המיזוג קיבל את אישור ממשלת צרפת וממשלת גרמניה, לאחר שהחברות הבטיחו כי לא יפגעו במשרות.

צבר ההזמנות המשותף של החברה החדשה הוא 61.2 מיליארד יורו.  מניות אלסטום עלו ב-29% מתחילת השנה והעניקו לחברה שווי של 7.4 מיליארד יורו. סימנס נסחרת בשווי של 99.1 מיליארד יורו.

למרות גודלו של המיזוג, סימנס אלסטום תהיה החברה השנייה בעולם לייצור קרונות וקטרים אחרי CRRC הסינית (ראו תרשים).

סימנס היתה זו שפנתה לאלסטום לפני כמה חודשים בנוגע למיזוג עסקי הרכבות, דיווח מקור יודע דבר. בין שתי החברות היתה יריבות מרה ועוינות קשה במשך שנים, אולם לנוכח התחרות הסינית הן נאלצו לגבש אסטרטגיה משותפת.

צילום: בלומברג

אתמול פירסמנו כי סימנס זכתה במכרז הענק של רכבת ישראל לאספקת 330 קרונות בעלי הנעה חשמלית (EMU), במחיר של 3.2 מיליארד שקל. עדיין לא ברור כיצד ישפיע המיזוג הענק על המכרז בישראל. עוד תקבל סימנס כ-400 מיליון שקל עבור שירותי התחזוקה, וכ-230 מיליון שקל עבור הקמת מתקן תחזוקה בארץ. בסך הכל, היקף המכרז כ-3.83 מיליארד שקל.

סימנס גברה על אלסטום, שעימה היא מתמזגת כעת בשלב הסופי של המכרז, שכלל את פתיחת המעטפות המכילות את ההצעות הכספיות. בכך בא לסיומו ההליך המכרזי הממושך, שנה לאחר נעילת המכרז להצעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker