סגנו של קונרד בלאק במשפט: ידעתי שמכירת נכסי הולינג'ר בלתי חוקית

בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", הואשם בגניבת 60 מ' ד' מקופת אימפריית העיתונים שהקים

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

דייוויד רדלר, יד ימינו של קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", העיד שלשום בבית המשפט בארה"ב כי ידע שהתשלומים שהוא ובלאק נטלו מאימפריית העיתונות הולינג'ר אינטרנשיונל היו בלתי חוקיים. רדלר, אשר כבר הודה באישומי ההונאה נגדו, תיאר ביום השני של עדותו כיצד הוא ובלאק - היו"ר והמנכ"ל לשעבר של הולינג'ר - חילקו ביניהם הכנסה בסך 600 אלף דולר משתי עסקות, שבהן נמכרו נכסים של הולינג'ר ללא ידיעת דירקטוריון החברה.

בלאק מואשם בגניבת 60 מיליון דולר מקופתה של אימפריית העיתונות שהקים, שהיתה בשלב מסוים קבוצת העיתונות בשפה האנגלית השלישית בגודלה בעולם. כתב האישום נגדו כולל 14 סעיפים שביניהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב. אם יורשע, צפוי בלאק בן ה-62 לעונש מרבי של 101 שנות מאסר.

רדלר, העד המרכזי מטעם התביעה, כבר יישב את האישומים נגדו מחוץ לכותלי בית המשפט. במסגרת ההסדר, צפוי רדלר לרצות עונש של 29 חודשי מאסר ולהחזיר 28.7 מיליון דולר. בנוסף לרדלר, אמורים להעיד במשפט נגד בלאק דירקטורים לשעבר של החברה, שבהם מזכיר המדינה לשעבר של ארה"ב הנרי קיסינג'ר, ידיד אישי של בלאק, וריצ'רד פרל, עוזרו לשעבר של שר ההגנה האמריקאי.

הולינג'ר היא המו"לית של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של "דיילי טלגרף" הבריטי. הולינג'ר מכרה בנובמבר 2004 את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור, תמורת 13.2 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker