לוגו בלומברג
בלומברג

שתיים ממפתחות הבלוקצ'יין הגדולות בעולם נאבקות על אופציות של יותר ממיליארד דולר במטבעות וירטואליים, במאבק שעשוי בסופו של דבר לבסס את מעמדה של השחקנית הראשית באספקת תשלומים דיגיטליים לחברות פיננסיים.  

אחת משתי החברות האלה היא R3 - סטארט-אפ בתחום הבלוקצ'יין שמוביל קבוצה של יותר מ-100 חברות – שתבעה את מתחרתה ריפל לאבס בדלאוור ביום שישי, בהאשמה כי היא מתנערת מהסכם של אופציות עבור XRP, המטבע הדיגיטלי של ריפל, שכיום שוות יותר ממיליארד דולר. ריפל הגישה תביעה משלה בקליפורניה, והאשימה את R3 בכך שהוליכה אותם שולל בהסכם אחר.

התביעות האלה מעידות על קרע בין R3 לריפל, שהיו בעבר שותפות בפיתוח טכנולוגיה של פלטפורמה דיגיטלית (בלוקצ'יין) עבור מוסדות פיננסיים, אבל יותר ויותר מתחרות על לקוחות. הטכנולוגיה הזו מאפשרת למידע טכנולוגי להיות מבוזר באופן בטוח ולמנוע רישום כפול – דרישה קריטית עבור מטבע דיגיטלי.

גישה לנכסים דיגיטליים בשווי של יותר ממיליארד דולר תוכל לתת ל- R3שהמטה של ממוקם בניו יורק את המימון שלו היא זקוקה כדי להתחרות עם ריפל, שיושבת בסן פרנסיסקו, ומתחרות אחרות.

בבית המשפט בדלוואר, מנהלי R3 האשימו את מנכ"ל ריפל בראד גרלינגהאוס בכך שביטל את הסכם האופציות שכלל 5 מיליארד XRP לאחר שמחיר המטבעות הדיגיטליים זינק. לפי התביעה, ריפל היתה אמורה למכור את המטבע ב-0.0085 דולר ל-XRP, אבל גרלינגהאוס נסוג לאחר שערך המטבע עלה ל-0.2293 דולר ליחידה. ההסכם, שנחתם בספטמבר 2016, לא נתן לריפל את הזכות לסיים באופן חד-צדדי את ההסכם, לפי התביעה.   

המטבעות הדיגיטליים זינקו השנה, וערכם הכולל מגיע כמעט ל-149 מיליארד דולר, לפי האתר CoinMarketCap. המטבע המוכר ביותר מבין המטבעות הדיגיטליים, הביטקוין, שווה כיום פי ארבעה יותר מערכו בתחילת השנה. XRP של ריפל הוא המטבע הרביעי בגודלו במונחי שווי שוק כולל, לפי CoinMarketCap.

בתביעה של ריפל שמתנהלת בסן פרנסיסקו טוענת החברה כי R3 הוליכה אותה שולל לגבי האינטרס שלה לעבוד עם מפתחת הבלוקצ'יין כדי להביא את הטכנולוגיה של ריפל לשימוש מסחרי. לפי התביעה בקליפורניה, "R3 נעלמה כשותפה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker