לוגו גרדיאן
גרדיאן

איל המדיה הבריטי הוותיק ריצ'רד דזמונד נמצא במגעים מתקדמים למכירת כל נכסיו בתחום העיתונות, בהם העיתונים "דיילי אקספרס" ו"דיילי סטאר" והמגזין "OK", תמורת סכום מוערך של 130 מיליון ליש"ט (172 מיליון דולר) לחברת טריניטי מירור, מו"לית העיתון "דיילי מירור".

העסקה המתגבשת תחליף הסכם קודם בין הצדדים לשילוב פעילות האדמיניסטרציה והמכירות של שתי המו"ליות.  

"טריניטי מירור מציינת כי היא נמצאת כעת במגעים לרכישת 100% מנכסי ההוצאה לאור של נורתרן אנד של, וכי זנחה מגעים לרכישת מניות מיעוט בחברה חדשה הכוללת את נכסי ההוצאה לאור של נורתרן אנד של", מסרה טריניטי.

בהנחה שהמגעים המתקדמים אמנם יבשילו לכדי עסקה, וזו תאושר על ידי הרגולטורים, יסמן הדבר את סופן של 43 שנים שבהן היו מגזינים ועיתונים בבעלותו של דזמונד - שתואר פעם על ידי איגוד העיתונאים כ"מיליארדר הכי חמדן בבריטניה", בעוד שבכיר בסוני כינה אותו "האיש הנורא ביותר עלי אדמות".

העסקה כוללת גם כיסוי הגירעון בתוכנית פנסיה של העובדים שהסתכם ב-21 מיליון ליש"ט בשנת 2015, לפי הנתונים העדכניים ביותר הזמינים.

העסקה תכנס תחת גג אחד את עיתוני "מירור" הידועים בתמיכתם במפלגת הלייבור יחד עם עיתוני "אקספרס" שתמכו ביציאת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) - ודזמונד עצמו תרם לקראת הבחירות האחרונות מיליון ליש"ט למפלגת העצמאות (UKIP) הימנית.

שער העיתון "דיילי אקספרס"

האיגוד הלאומי של עיתונאים (NUJ) בבריטניה מיהר להעלות חשש כי העסקה תגרור פגיעה בפלורליזם בתקשורת, ופגישה עם הנהלת עיתוני אקספרס נקבעה לשבוע הבא.

"למיזוג של עיתונים ארציים יהיו השלכות על הפלורליזם והגיוון בתקשורת", נאמר בהודעת האיגוד. "אנחנו רוצים להבין בבירור איך העצמאות המערכתית של עיתונים אלו תישמר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker