הבנק המרכזי של סין: יש להפסיק מיד את כל הנפקות המטבעות הווירטואליים

הבנק קרא להפסקת כלל פעילות ה-ICO במדינה לאחר שקבע כי היא פוגעת בענף הפיננסים בסין

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
כספומט ביטקוין ביפן
צילום: בלומברג

הבנק המרכזי של סין מסר כי כל הנפקות המטבעות הווירטואליים - ICO - initial coin offerings – אינן חוקיות והורה לגופים הפיננסים להפסיק מדי את הפעילות הקשורה לנושא, כך לפי הודעת הרגולטור.

הבנק המרכזי של סין מסר כי השלים חקירה של ארגונים וגורמים אינדיבידואלים שעסקו ב-ICO וקבע כי פעילות זו היא גורם מפריע לסדר הפיננסי במדינה ויש לאסור אותה.

ICO היא הנפקה שבה פונות חברות המפתחות מיזם על גבי רשת בלוקצ'יין (שרשרת בלוקים) לציבור לשם גיוס כספים, ובתמורה המשקיע מקבל מטבעות (Tokens). בלוקצ'יין הוא מאגר נתונים מבוזר ומאובטח - שנמצא על מחשבים רבים שמסתנכרנים זה עם זה - להבדיל ממאגר שנמצא בידי גוף אחד. טכנולוגיה זו מאפשרת לפעול ללא גוף מרכזי שתפקידו לנהל או לפקח על הפעילות.

ה-ICO, שגייסו 1.6 מיליארד דולר, נקבעו כאיום על יציבות השווקים הפיננסים בסין, על רקע מאמציהם של הרגולטורים בסין לרסן את הערוצים הפיננסים שאינם מוסדות הבנקאות המסורתיים. הנפקות ה-ICO, שנחשבות כדרך לעקוף את קרנות ההון סיכון ובנקי ההשקעות בגיוס כספים, לכדו את תשומת ליבן של הבנקים המרכזיים שרואים בכך איום על סמכותם.

הבעיה העיקרית ב-ICO היא שבניגוד להנפקה רגילה שבה הרוכשים מקבלים מניות, ב-ICO מקבלים הרוכשים מטבעי ווירטואלי ייחודי לחברה המנפיקה. כך, ערכו של מטבע זה עולה רק אם החברה המנפיקה הוכיחה שהיא בת קיימא, ומצליחה למשוך יותר אנשים ולהגדיל את הנזילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker