אפל המציאה את הסמארטפון, אבל מאז היא רודפת אחרי חידושי המתחרים

אייפון 8, שיושק בסתיו, מוכיח את גדולתה של אפל בשכלול המצאות של החברות המתחרות עד שלמות הדגם החדש יכלול טכנולוגיית OLED שמשפרת את שעתוק הצבע ועומק השחור והלבן בתמונה, וחיישן שסורק פנים בתלת־ממד כדי לפתוח את הנעילה

טים קוק מראה את מכשיר האייפון 7 למאדי זיגלר
טים קוק מראה את מכשיר האייפון 7 למאדי זיגלרצילום: Marcio Jose Sanchez/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

בסתיו הקרוב יושק אייפון 8 החדש, והציפיות גבוהות מתמיד. אחרי הכל, אלה חגיגות העשור להשקתו של האייפון הראשון, המכשיר ששינה את התעשייה מהקצה לקצה ויצר סביבה עסקית שלמה של אפליקציות ותוספים.

האייפון החדש יתמקד בשכלול פיצ'רים קיימים לכדי שלמות — ופחות בהמצאות חדשות.אפל מתמידה בפילוסופיה שלה, "הכי טובה, לא הראשונה": החברה מאמצת טכנולוגיות של יריבות שיושמו בצורה כושלת, ומשפרת אותן כך שייהפכו מודל לחיקוי. ההוכחה להצלחת הפילוסופיה הזאת היא 1.2 מיליארד מכשירי האייפון שנרכשו בעשור האחרון. הרבה חברות עושות זאת, אבל אפל כנראה עושה זאת טוב יותר מכולן.

אפל מתכננת להשיק שלושה טלפונים חדשים: היורשים של אייפון 7 ושל אייפון 7 פלוס, כמו גם מודל יוקרתי חדש. בכולם יהיו חידושים כמו מעבד מהיר יותר, אבל המודל היוקרתי יכלול את כל השכלולים החדשים. האייפון הבא ישלב טכנולוגיות מסך וטעינה שהומצאו על ידי חברות אחרות, יחד עם המצאות של אפל כמו סורק פנים בתלת־ממד, שיפתח את נעילת האייפון באלפיות שנייה.

שתיים מהתכונות הבולטות בדגם הבא של אפל קשורות למסך: אפל תשתמש בטכנולוגיית OLED, שמשפרת את שעתוק הצבע ואת עומק השחור והלבן בתמונה. הטכנולוגיה הזאת נמצאת כבר כמה שנים במכשירים של סמסונג. כמו כן, המסך יתפוס כמעט את כל חזית הטלפון, והמסגרת תהיה דקה יותר. שתי תכונות נוספות יהיו טעינה אלחוטית והדלקת המסך באמצעות הקשה.

זיהוי פנים בחושך, ומצלמת מתיאות רבודה , החידושים של אייפון 8

אפל מיישמת גם כמה רעיונות חדשים. כדי להחליף את כפתור הבית, החברה יצרה אזור בקרה מבוסס תוכנה בתחתית הסמארטפון — מה שיכול להיות עליית מדרגה לעומת השליטה הבסיסית בסמארטפונים של אנדרואיד שבהם אין כפתור בית. כמו אייפון 7 ואייפון 7 פלוס, המכשיר החדש יכלול שתי מצלמות אחוריות, אבל הפעם הן יוצבו אחת מעל השנייה ולא זו לצד זו. זאת גם תהיה הפעם הראשונה שמערך שלם של יצרנית סמארטפון משתמש כולו במעבד יעיל יותר של 10 ננומטר (בסמסונג S8 יש שני סוגים שונים של השבב הזה, תלוי במקום הרכישה).

אם נשים רגע בצד את השיפורים שבטכנולוגיות הליבה, היהלום שבכתר יהיה החיישן שסורק פנים בתלת־ממד — כדי לפתוח את הנעילה וכדי לאמת את זהות המשתמש.

אם ההיסטוריה יכולה להעיד על העתיד, האייפון החדש צפוי להיות להיט ענק. מיליונים כבר נמצאים בסביבה העסקית של אפל, וסומכים עליה כי גם הפעם תיישם את האלגנטיות ואת טביעת האצבע האופייניות לה — אף אם חלק מהתכונות נמצאות בסביבה כבר שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker