סוכנות הפרסום הגדולה בעולם סובלת מהשנה הגרועה ביותר מזה עשור

WPP הורידה את התחזית השנתית לצמיחת המכירות שלה לטווח של בין אפס ל-1%

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרטין סורל, מנכ"ל WPPצילום: רויטרס

חברת WPP סובלת מהשנה הגרועה ביותר מזה עשור. סוכנות הפרסום הגדולה בעולם נאלצה להוריד היום את תחזיות הצמיחה בפעם השניה, לאחר שמכירותיה ירדו במחצית הראשונה.

WPP הורידה את התחזית השנתית לצמיחת המכירות וההכנסות שלה לטווח של בין אפס ל-1%, לאחר שדיווחה על התדרדרות חדה ברבעון השני. בתחילת השנה צפה מנכ"ל WPP מרטין סורל כי החברה תרשום צמיחה של 3% במכירות, אך במארס הוריד את התחזית ל-2% בשל הצמיחה המתונה בכלכלה הבריטית ומגמות עסקיות חלשות.

היום הוא הוריד שוב את התחזית, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 0.5% במכירות במחצית הראשונה של השנה, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו עליה של 0.67%. ברבעון השני צפו אנליסטים צמיחה של 0.5% במכירות, אך WPP אכזבה עם ירידה של 1.7%.

"בעקבות הירידה בהוצאות של לקוחות ברבעון השני, במיוחד בשוק מוצרי הצריכה, התחזית השנתית תוקנה כלפי מטה", נאמר בהודעת החברה. WPP ציירה תמונה עגומה לגבי ביצועיה אחרי המחצית הראשונה, עם האטה בצמיחת המכירות לקצב של 2.6% ביולי, וירידה של 0.8% במכירות בשבעת החודשים הראשונים של השנה.

"כל האזורים, במיוחד בריטניה, אמריקה הלטינית ומזרח אירופה הראו ירידה בהכנסות לעומת השנה שעברה, וכל המגזרים ירדו, כאשר התחומים של פרסום, מדיה וחקר נתונים נפגעו בצורה הקשה ביותר", נאמר בהודעת החברה. WPP בדרכה לרשום את השנה הגרועה ביותר במונחי צמיחה מאז המיתון שעבר על שוק הפרסום ב-2009, אז דיווחה על ירידה של 8.1% במכירות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker