סקר חדש קובע: אנשים מתחילים לשנוא את העבודה בגיל 35

עובדים מבוגרים נוטים להיות פחות מאושרים במקום העבודה לעומת עמיתיהם הצעירים, קובע סקר שנערך בקרב 2,000 עובדים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דמותו של ג'ורג' קוסטנזה בסדרה "סיינפלד"
לוגו בלומברג
בלומברג

ג'ין פרינס היתה בת 50 כאשר התחילה לעבוד עבור חברת היי-טק בריטית הסמוכה לקיימברידג' כסופרת טכנית, שעוסקת בתיעוד תוכנה. "הרגשתי מאוד בת-מזל", היא אומרת. אבל היא לא היתה מאושרת. "מקום העבודה נהפך פחות אישי וקשוח יותר. כולם היו מנוהלים למוות", אומרת פרינס. היא הרגישה לא מוערכת ולא אהובה.  

עובדים מבוגרים נוטים להיות פחות מאושרים במקום העבודה לעומת עמיתיהם הצעירים, לפי סקר שנערך בקרב 2,000 עובדים בריטים, על ידי חברת כוח האדם רוברט האף. אחד משישה עובדים בריטים מעל גיל 35 אמר כי אינו מאושר – פי שניים לעומת הצעירים יותר. כמעט שליש מבני ה-55 ומעלה אמרו כי הם מרגישים שאינם מוערכים במקום העבודה, וכ-16% אמרו כי אין להם חברים בעבודה.

"בחיים מגיע רגע שבו או שלא זכית בהצלחה בקריירה, או שהעבודה מתישה אותך, או שניסיון החיים שלך הראה לך כי המשפחה חשובה יותר", אומר גארי קופר, חוקר תחום העבודה מבית הספר למינהל עסקים במנצ'סטר. "אתה שואל את עצמך: בשביל מה אני עושה את זה?"

ג'ואנה בודניק עבדה ברכזת תרבות ותקשורת במרכז ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת הרווארד, במשך שש שנים. בנקודה מסוימת, כמעט כל חבריה היו נשואים והקימו משפחות, והיא הבינה שמערכת היחסים שבה נמצאה לא הולכת להימשך. זה גרם לה לשקול מחדש דברים רבים בחיים – כולל העבודה שלה.

לפני כשנתיים, בגיל 34, היא החליפה קריירה ולמדה לתכנת. "שנות ה-30 לחיים הם תקופה שבה אנשים אנשים עושים חשבון נפש ומקבלים החלטות אישיות ומקצועיות", היא אומרת.  

כחמישית מהעובדים הבריטים המבוגרים יותר מאמינים כי מעסיקים אינם מעריכים במידה שווה עובדים בני גילים שונים, לפי סקר שנערך על ידי סיטי אנד גילדס, ארגון לפיתוח מיומנויות. כשליש מהעובדים מעל גיל 55 מרגישים כי הם נדחקים הצדה על ידי עובדים צעירים, לפי קפיטה רסורסינג.

ייתכן גם שלעובדים צעירים יש ציפיות נמוכות יותר, תקוות גדולות יותר, והם עדיין אינם שחוקים.

בודניק היתה נרגשת רק מעצם העובדה שיש לה עבודה, כאשר התחילה את הקריירה שלה. "כאשר את קצת יותר יציבה ומיושבת, את מסתכלת לצדדים ובודקת אם את בעצם נהנית", היא אומרת.

מחקרים מראים כי יותר אנשים מבוגרים עובדים. ממשלת ארה"ב מעריכה כי אחד מכל ארבעה אנשים בשוק העבודה ב-2024 יהיה בן 55 או יותר.

יש דרך להילחם בשחיקה, אומר קופר, אבל דרוש מאמץ. חברים במקום העבודה בהחלט יכולים לשפר את המצב, אפילו אם קשה למצוא את הזמן לבירה אחרי העבודה. התמקדו בפרויקט אישי בעבודה והפכו אותו למקור התשוקה שלכם, הוא ממליץ. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker