שונאים את מקום העבודה: 20% מהאמריקאים חשים עוינות ואיום

סקר ראשון מסוגו שנערך בארה"ב גילה רמות עוינות מפתיעות במקומות העבודה - והחוקרים תוהים אם זה הגורם לשיעור ההשתתפות הנמוך בשוק התעסוקה במדינה ■ עובדים מבוגרים יותר הביעו רמות סיפוק גבוהות יותר לגבי מקום העבודה שלהם

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהטן
מנהטןצילום: בלומברג

מקומות העבודה בארה"ב מתישים, מלחיצים ובאופן מפתיע גם עוינים — כך עולה ממחקר שנערך על ידי ראנד קורפ, בית הספר לרפואה בהרווארד ואוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס וסקר כ–3,100 משתתפים.

החוקרים מצאו כי כמעט חמישית מהעובדים — שיעור "גבוה להחריד" כהגדרת החוקרים — אמרו כי הם מתמודדים עם אווירה עוינת או מאיימת במקום עבודתם, שכוללת למשל הטרדות מיניות ובריונות; כמעט 55% מהנשאלים אמרו כי במהלך עבודתם הם מתמודדים עם תנאים "לא נעימים עם פוטנציאל מסוכנות"; עוד עולה מהמחקר כי עובדים העוסקים בשירות לקוחות סובלים משיעורי התעמרות גבוהים באופן לא פרופורציונלי.

כשלושה רבעים מהמשיבים סיפרו כי הם מקדישים כרבע מהזמן שלהם ל"עבודה פיזית אינטנסיבית או חזרתית". ניקול מיסטס, כלכלנית בבית הספר לרפואה של הרווארד שהובילה את המחקר, אומרת: "הופתעתי מכמות העבודות התובעניות מבחינה פיזית".

ל-38% בלבד יש אופק קידום במקום העבודה

עבודה מהבית עדיין נדירה: 78% מהעובדים נדרשים להגיע למקום העבודה במהלך שעות העבודה הרגילות; רק 38% מהמשיבים אמרו כי יש להם אופק קידום טוב במקום עבודתם, וככל שהמשיב היה מבוגר יותר, כך עלתה רמת האופטימיות שלו; כמחצית מהעובדים אמרו כי הם עובדים בזמנם הפנוי כדי לעמוד בדרישות התפקיד.

"וואו, העבודה היא מקום תובעני מאוד לאנשים רבים", אמרה מיסטס. "הופתעתי מכמה שמקומות עבודה יכולים להיות מלחיצים ומתישים".

במקרים רבים, עובדים בעלי השכלה נמוכה יותר עשויים לסבול מתנאי עבודה קשים יותר. לדוגמה, פחות ממחצית מהגברים ללא השכלה אקדמית יכולים לצאת להפסקה מתי שהם בוחרים — לעומת יותר מ–76% מגברים בעלי השכלה אקדמית. באופן דומה, כמעט 68% מהגברים שאין ברשותם תואר אקדמי הקדישו לפחות רבע מזמנם בעבודה בהעברת חפצים כבדים.

מיסטס תוהה אם תנאי עבודה רעים גורמים לאמריקאים לא להיכנס לשוק התעסוקה. שיעור האמריקאים שעובדים או שמחפשים עבודה הגיע ביולי ל–62.9%. זהו שיעור נמוך מזה שנרשם לפני המיתון, ונמוך בהרבה לעומת זה שהיה בשנת 2000 — 67.3%. שיעור האבטלה בארה"ב בשפל של 16 שנה, ומעסיקים רבים מתלוננים על כך שאינם יכולים למצוא מספיק עובדים. "זהו מסר עבור המעסיקים — תנאי העבודה חשובים", אמרה מיסטס.

אבל לא כל שוק העבודה האמריקאי מפחיד. עובדים רבים נהנים מאוטונומיה יחסית: יותר מ–80% מהעובדים סיפרו שהם פותרים בעיות או מנסים ליישם רעיונות משלהם במהלך העבודה. יתרה מכך, 58% השיבו שהמנהלים שלהם תומכים בהם, ו–56% ציינו שבמקום עבודתם יש להם חברים טובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker