השבוע בוול סטריט: מחירי השיא של המניות לא יטרידו את הנגידים בג'קסון הול

ביום חמישי תיפתח הוועידה השנתית של נגידי הבנקים המרכזיים בג'קסון הול. בעלי המניות של הול פודס צפויים לאשר השבוע את מכירת הרשת לאמזון

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר

לאורך שבוע המסחר בוול סטריט וביתר שוקי העולם ימתינו לוועידת הנגידים השנתית בג'קסון הול, וויומינג, שתיפתח ביום חמישי. נושא הוועידה השנה יהיה "טיפוח כלכלה עולמית גלובלית" וצפויים להשתתף בה רוב הנגידים החשובים של הבנקים המרכזיים בעולם.

בורסות וול סטריט נסגרו ביום שישי במגמה שלילית בתום יום מסחר הפכפך בדרכן לשבוע שני ברציפות של ירידות.

;טבלת אירועי השבוע בוול סטריט 20.8

מדד S&P 500 נסגר ביום שישי בירידה של 0.2% ואיבד בסיכום שבועי 0.7%. מדד דאו ג'ונס נסוג ביום שישי ב-0.4% בדרכו לירידה שבועית של 0.8%. מדד מניות הבלו צ'יפ השלים בכך את הנפילה הדו-שבועית החדה ביותר מאז אמצע ספטמבר 2016. מדד נאסד"ק איבד ביום שישי 0.1% בדרכו לירידה שבועית של 0.6% - שבוע שלילי רביעי ברציפות, ורצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז מאי 2016.

בורסות אירופה נסגרו ביום שישי במגמה שלילית בעקבות הפיגוע אמש בברצלונה. מגזרי התעופה והמלונאות הובילו את הירידות. בורסת מדריד נסגרה בירידה של 0.6%; לונדון איבדה 0.9%; פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.7% אולם עלה בסיכום שבועי ב-0.6%.

ביום רביעי יצביעו בעלי המניות של הול פודס על הצעת הרכישה של אמזון תמורת 13.7 מיליארד דולר. בפגישה המיוחדת צפויים בעלי המניות לאשר את העסקה, ולהעניק לאמזון דריסת רגל בשוק שיווק המזון הקמעונאי.

בנוסף, יפורסמו השבוע ההערכות השניות לנתוני הצמיחה בבריטניה ובגרמניה, שצפויות להצביע על האטה מסוימת בבריטניה בגלל הברקזיט ועל המשך ההובלה של גרמניה בזירה האירופית. מדד מנהלי הרכש של מרקיט שיפורסם השבוע בגוש היורו צפוי להצביע על המשך תנופת הייצור ביבשת. קיימת קורלציה בין מדד מנהלי הרכש לבין הצמיחה, ולכן המשך מגמת התחזקות הייצור והשירותים באירופה צפוי להצביע על המשך ההתאוששות של היבשת מהמשבר החמור שפקד אותה.

הנושא המרכזי שימשוך את תשומת לב המשקיעים הוא ועידת נגידי הבנקים המרכזיים שתיפתח ביום חמישי בעיירה ג'קסון הול שבוויומינג. מריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB) יבוא לוועידה ימים ספורים לפני החלטת הריבית ביבשת, וייתכן שדבריו יספקו רמז לשינוי מסתמן במדיניות הריבית האפסית בגוש היורו.

ג'נט ילן, יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, משתמשת בדרך כלל בנאום של בג'קסון כדי לדון במדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי. השנה צפויה ילן להתייחס לצמצום דף המאזנים של הבנק הפדרלי שהגיע ל-4.5 טריליון דולר אחרי שלושה סבבים של הרחבה כמותית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker