"אין דבר כזה נאצים טובים": המייל המפתיע של מנכ"ל רשת הטלוויזיה האהובה על טראמפ

ג'יימס מרדוק, בנו של איל המדיה רופרט מרדוק, פירסם מכתב נדיר שבו תקף בחריפות את טראמפ בשל הגינוי הרופף שלו נגד האלימות הגזענית בארה"ב

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יימס (משמאל) ורופרט מרדוק
ג'יימס (משמאל) ורופרט מרדוקצילום: אי־פי

ג'יימס מרדוק, מנכ"ל פוקס המאה ה-21 ובנו של מי שנחשב לבעל בריתו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, גינה את התנהלות הנשיא אחרי אירועי האלימות בשרלוטסוויל, והודיע על תרומה של מיליון דולר לליגה נגד השמצה.

במייל ששלח אתמול, ועותק ממנו הגיע לידי "ניו יורק טיימס" ומקוריותו אושרה על ידי דובר מטעם מרדוק, כתב מנכ"ל פוקס דברים חריפים נגד קבוצות העליונות הלבנה שסחפו בסוף השבוע שעבר את וירג'יניה. הוא גם הדובר הבולט ביותר של משפחת מרדוק שהגיב לאירועים.

אביו, רופרט מרדוק, הוא איל מדיה שמרן שנהפך ליועץ לא רשמי של טראמפ ובאחרונה סעד עם הנשיא באגף המגורים בבית הלבן. מרדוק הצעיר לא נוהג להשמיע בקול את דעותיו הפוליטיות, ולכן המייל שלו מפתיע עוד יותר.

בשורת הנושא של המייל נכתב: "הודעה אישית מטעם ג'יימס מרדוק בתגובה לליגה נגד השמצה". בתחילת המייל פנה מרדוק אל "חברים".

"אני כותב אליכם באופן פרטי, כאזרח מודאג וכאבא. אני לא נוהג להשמיע לעתים קרובות פרשנויות על אירועים אקטואליים ולא להביע תמיכה או התנגדות על אירועים שעשויים להשפיע על פוקס המאה ה-21 ועל עמיתיי", הוא כתב. "אבל מה שראינו בסוף השבוע שעבר בשרלוטסוויל והתגובה של נשיא ארה"ב מדאיגה את כולנו כאמריקאים וכאנשים חופשיים".

הוא הוסיף: "האירועים האלה מזכירים לכולנו למה המחויבות האישית שלנו צריכה להיות מופנית נגד שנאה וגזענות – והכרחית כדי לשמור דרך החיים והאידאלים שלנו. הנוכחות של השנאה בחברה שלנו זיעזעה את כל מי שצפה בצלבי קרס מתנופפים ברחובות שרלוטסוויל ואת מעשי האלימות והברוטליות של הכנופיות הגזעניות. אני לא יכול אפילו להאמין שאני כותב את זה: חייבים לעמוד מול הנאצים; אין דבר כזה נאצים טובים. וגם לא  אנשי קו-קלאס-קלאן וגם לא טרוריסטים. דמוקרטים, רפובליקאים ואחרים חייבים להסכים על זה".

מרדוק אמר כי הוא ואשתו קתרין מתכוונים לתרום מיליון דולר לליגה נגד השמצה, וקרא לחבריו לנהוג באותו אופן. "אנחנו כמעט אף פעם לא מדברים על מעשי הצדקה שלנו, אבל במקרה הזה אני רוצה לספר לכם ולעודד אתכם לנהוג גם בנדיבות. רבים מכם תומכים כבר עכשיו בליגה נגד השמצה – ועכשיו זה זמן מעולה לתרום יותר".

הליגה נגד השמצה תוקפת בחריפות את טראמפ כבר מהקמפיין שלו לנשיאות בשל התמיכה שלו בקבוצות המזוהות עם העליונות הלבנה ובשל סירובו לגנות את הקבוצות האלה בפומבי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker