סוכנויות הידיעות

היזם הרוסי ויאצ'סלב סמנצ'וק הודיע על תוכנית לבצע הנפקה ראשונה לציבור של המטבע הדיגיטלי ה"כשר" הראשון בעולם, שמיועד במיוחד לשימוש חברי קהילות יהודיות ברחבי תבל, דיווח אתר החדשות הרוסי RT.

המטבע החדש, ששמו "ביטכהן" - שילוב של שם המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביטקוין ושל המילה כהן - נועד לפשט את הביצוע של תשלומים בתוך קהילות יהודיות, אמר סמנצ'וק. עם זאת, המטבע יימכר לכל דורש, ולא רק ליהודים.

לדברי סמנצ'וק, הוא השקיע בפרויקט 500 אלף דולר והמטבע הדיגיטלי החדש יהיה מבוסס על בלוקצ'יין שפותח באופן נפרד, דיווח RT.

בלוקצ'יין היא טכנולוגיה שמאפשרת לבצע העברות כספים ממשתמש למשתמש בלי שצד שלישי יהיה מעורב בעניין - בנק מרכזי או בנק מסחרי. ביטקוין, שנוצר בשנת 2009, היה המטבע הדיגיטלי הראשון שהתבסס על בלוקצ'יין, ומוקדם יותר השבוע טיפס שווי השוק של ביטקוין לראשונה מעל ל-50 מיליארד דולר.

ביטקויןצילום: REUTERS

סמנצ'וק מתכוון לבצע הנפקה ראשונית השבוע במסגרתה הוא מבקש לגייס מיליון דולר לפיתוח נוסף של הפרויקט. ההנפקה המרכזית של ביטכהן מתוכננת לספטמבר, וסמנצ'וק מקווה לגייס בה עד 20 מיליון דולר.

לדבריו, כבר גייס כספים ממספר משקיעים ויתכן כי לאחר ההנפקה הראשית יתחיל ביטכהן להיסחר בבורסות של מטבעות דיגיטליים. "אנחנו כעת במגעים עם כמעט 100 פלטפורמות מסחר מתוך 3,000 הקיימות", אמר סמנצ'וק ליומון העסקים הרוסי RBK.

היזם מתכוון להנפיק 100 מיליון מטבעות ביטכהן במחיר התחלתי של דולר אחד למטבע. בה בעת, משתתפי הפרויקט לא יוכלו לשנות את מספר המטבעות המונפק, דיווח RT.  

סמנצ'וק מקווה להגדיל את שווי השוק של המטבע הדיגיטלי החדש ל-1.5 מיליארד דולר בתוך שנתיים. אם ישיג יעד זה, יהפוך ביטכהן למטבע הדיגיטלי השביעי בגודלו בעולם במונחי שווי שוק, ציין RT.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker