מניית סנאפ תוסר ממדד S&P 500

חברת המדדים החליטה להסיר חברות שמנפיקות סדרות מניות בעלות זכויות הצבעה שונות ■ סנאפ תוסר מהמדד - אלפבית וברקשייר האתוויי שפועלות באופן דומה יישארו

לוגו רויטרס
רויטרס
הנפקת סנאפ, 1.3.17
הנפקת סנאפ, 1.3.17צילום: AP Photo/Richard Drew

מדד S&P 500 יסיר חברות שינפיקו סדרות מניות ברמות שונות, כך מסרו מנהלים בחברת המדדים ביום שני. המהלך ייכנס לתוקף היום (ג') וישפיע באופן מידי על מניית סנאפ לאחר שהחברה החליטה על הנפקת מניות ללא זכויות הצבעה.

חברות אחרות במדד S&P 500 עם סדרות מניות ברמות שונות, כמו החברה האם של גוגל אלפבית וברקשייר האתאוויי – לא יושפעו מהמהלך.

"חברות שמבנה השליטה בהן כולל סדרות מניות מסוגים רבים נוטות להיות בעלות ממשל תאגידי שמתייחס באופן לא שוויוני למחזיקי המניות בכל הנוגע לזכויות ההצבעה שלהם", מסרו מנהלי המדד.

השינויים ב-S&P 500 מייצגים את הקשחת העמדות של חברות המדדים ושל המשקיעים שיותר ויותר שמים את הדגש על חשיבותם של זכויות הממשל התאגידי.

המגמה הזו מתנגשת עם האינטרסים של מנהיגי חברות טכנולוגיה גדולות, שלעיתים קרובות אינם מעוניינים להנפיק את החברה שלהם בבורסה מחשש שהענקת זכויות הצבעה מלאות למשקיעים תביא לכך שהם יאבדו את השליטה בחברה.

סנאפ, מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט, הונפקה במארס ב-3.4 מיליארד דולר – ההנפקה השלישית בגודלה אי פעם מבין חברות ההיי טק. אולם, חלק מהמשקיעים הופתעו מהחלטתה של החברה להציע למשקיעים חדשים מניות ללא זכויות הצבעה.

היקף המסחר במניית סנאפ ביום שני הגיע לשיא של חודשיים וחצי לאחר שהסתיימה תקופת החסימה, תקופה שבמהלכה מתחייבים בעלי מניות עיקריים ומנהלים בכירים של חברה שלא למכור מניות בבורסה. סנאפ ירדה ביום שני ב-1% למחיר של 13.67 דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker