בדרך לכלא? מחמוד אחמדינג'אד נחשד במעילה בכספי המדינה

הרשויות באיראן ניהלו באחרונה חקירה במטרה לחשוף ניצול לרעה של נשיא איראן לשעבר בכספי המדינה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

נשיא איראן לשעבר, מחמוד אחמדינג'אד, "צפוי לקבל את גזר הדין בשבעה תיקים שמתנהלים נגדו בחשד למרמה ושימוש לא ראוי במיליארדי דולרים ששייכים לממשלת איראן בזמן שכיהן כנשיא" - כך אמר אתמול התובע הכללי באיראן לעיתון איראני.

באחד מהמקרים, במהלך כהונתו השנייה של אחמדינג'אד בין 2009 ל-2013, הוא ניצל לרעה קרנות ממשלתיות בשווי של יותר מ-2 מיליארד דולר, אמר התובע הכללי פאייאז שוג'אי בראיון לעיתון "אתמאד".

הוא אמר כי פסקי הדין הועברו כבר לפרלמנט האיראני, שכן בית המשפט לענייני חשבונאות שדן במקרה פועל תחת פיקוח הפרלמנט. לא ברור אם אחמדינג'אד זומן לבית המשפט במסגרת הפרשה, או שפסק הדין הועבר פשוט לידי הפרלמנט שיהיה חייב לממשו.

מחמוד אחמדיניג'אדצילום: בלומברג

אחמדינג'אד זכה לתמיכה בעיקר בקרב העניים ומעמד העובדים באיראן אחרי שהבטיח לשתף אותם בעושרה של איראן מהכנסות הנפט של המדינה. במהלך כהונתו השנייה נערכה רפורמה במערכת הסובסידיות במדינה שנועדה להגדיל את הקצבאות לעניים ביותר – ולקצץ בהוצאה הממשלתית הכוללת על קצבאות.

שוג'אי אמר שהוא לא מאמין כי ניתן לאתר את כל הכספים שבהם השתמש אחמדינג'אד. ואולם הוא לא אמר מהו העונש שיוטל על אחמדניג'אד אם הכסף לא יוחזר. תגובתו של אחמדיניג'אד לא הובאה בעיתון האיראני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker