סמסונג מתאוששת מהשערוריות והטלפונים המתפוצצים עם רווחי שיא

ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית דיווחה על רווח גבוה מהצפוי של 9.6 מיליארד דולר ברבעון השני, בעיקר הודות לעליה ברווחי חטיבת השבבים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סמסונג גלקסי S8
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה סמסונג דיווחה היום על רווח שיא רבעוני והכנסות שעלו על התחזיות, בדו"חות שהמחישו כי הצליחה להתאושש מהשנה הקשה שבה ספגה מכה תדמיתית עם פרשת הטלפונים המתלקחים ושערוריה שבה הסתבך בכיר בחברה.

הרווח הנקי של סמסונג עלה ברבעון השני לשיא של 10.8 טריליון וון (9.6 מיליארד דולר), מעל לתחזיות שצפו כי יסתכם ב-9.75 טריליון וון. ההכנסות עלו ב-20% ל-61 טריליון וון, גם כן מעבר לצפוי. לעליה ברווחים ובהכנסות תרמו מכירות חזקות של הסמארטפון החדש, גלקסי S8, ועליה בביקוש לשבבים. הרווח התפעולי של סמסונג הסתכם ב-14.1 טריליון וון.

הדו"חות של סמסונג מתפרסמים בשעה שבדרום קוריאה מתנהל משפטו של סגן יו"ר החברה, ג'יי יון לי, בחשד למעורבות בפרשייה שהובילה להדחתה של נשיאת המדינה פאק גון-הייה. בתקופה שבה נעדר החברה הוציאה את ה-S8 והגדילה את השקעתה בשבבים. סמסונג דיווחה כי מכירות הסמארטפונים המוזלים דשדשו ברבעון, ומכשיר הדגל S8, שיצא במארס, היה אחראי ליותר ממחצית מהגידול בתחום המובייל.

שבבים היו המנוע העיקרי לגידול ברווח ברבעון השני, ורשמו רווח תפעולי של 8 טריליון וון, יותר ממחצית מהרווח התפעולי הכולל של החברה. סמסונג תפסה את מקומה של אינטל כיצרנית השבבים הגדולה בעולם ברבעון שעבר, לפי הערכות אנליסטים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker