פייסבוק היכתה את התחזיות עם זינוק של 71% ברווח

פייסבוק רשמה גידול משמעותי בהכנסות, בשורת הרווח ובמספר המשתמשים. החברה רשמה גם גידול משמעותי בהוצאות, אך הצליחה לרשום עלייה גם ברווחיות

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג
ישראל פישר

פייסבוק הצליחה להכות את תחזיות האנליסטים בדו"חות שפירסמה לרבעון השני של 2017, אך מיד עם פרסום הדו"חות רשמה מניית החברה ירידות חדות במסחר שאחרי הסגירה. הירידות התמתנו עם ניתוח התוצאות - והמניה עברה לעליות.

זו הפעם הראשונה שבה מופיע בדו"חות הרשמיים של החברה כי מספר המשתמשים החודשי הגיע ליותר מ-2 מיליארד משתמשים, כפי שהכריזה החברה בחודש הקודם. מספר המשתמשים הפעילים בכל יום הגיע ל-1.32 מיליארד – בהתאם לתחזיות שמסמלת עלייה של 17%.

פייסבוק הביסה את תחזיות האנליסטים כשרשמה הכנסות של 9.32 מיליארד דולר ורווח של 3.9 מיליארד דולר, או 1.32 דולרים למניה. תחזיות האנליסטים היו להכנסות 9.2 מיליארד דולר ולרווח למניה של 1.12 דולרים. פייסבוק רשמה זינוק של 71% ברווח הנקי ושל 45% בהכנסות. מתוך הכנסות החברה, 87% הגיעו מפרסום במובייל. שולי הרווח של פייסבוק עלו מ-42% ברבעון השני של 2016 ל-45% ברבעון השני של 2017.

החברה הצליחה לרשום גידול בהכנסות בכל האזורים הגאוגרפיים שבהם היא פועלת.

פייסבוק רשמה גם גידול משמעותי של 33% בהוצאות שהגיעו ל-4.9 מיליארד דולר. חלק מהגידול בהוצאות נרשם בגלל גידול של 43% במצבת כוח האדם שהסתכמה ברבעון השני ב-20,658 עובדים.

בסוף הרבעון השני של 2017 הגיעה קופת המזומנים של פייסבוק ל-35.45 מיליארד דולר, מה שאומר שהחברה יכולה לבחון רכישות מעניינות של חברות בתחומה.

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, אמר עם פרסום הדו"חות כי "היה לנו רבעון שני טוב ומחצית ראשונה טובה. בקהילה שלנו יש כיום שני מיליארד בני אדם, ואנחנו עובדים למען חיבור העולם".

זהו הרבעון השני שבו מדווחת פייסבוק מאז שינתה את שיטת הדיווח שלה שתהיה מעתה על בסיס עקרונות חשבונאיים מקובלים (GAAP).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker