ישראל פישר

בגזרת הדו"חות נרשם היום (ד') יום עמוס, כשלפני פתיחת המסחר דיווחו על תוצאותיהן פורד, קוקה קולה ובואינג. אחרי נעילת המסחר צפויות לדווח על תוצאותיהן פייסבוק ולאס וגאס סנדס.

קוקה קולה דיווחה היום על התוצאות של הרבעון השני של 2017. זהו הרבעון הראשון של המנכ"ל, ג'יימס קווינסי, שנכנס לחברה כדי לייעל אותה על רקע השינויים בהרגלי הצריכה בשוק המשקאות הקלים. החברה הצליחה לרשום תוצאות טובות מהמצופה בשורת ההכנסות, והעלתה את תחזית הרווח השנתית שלה. כעת היא חוזה שרווחיה השנה ירדו ב-0%-2%, לעומת תחזית קודמת לירידה של 1%-3%.

החברה שינתה באחרונה את המיקוד שלה, מצמיחה מבוססת על נפח מכירות לצמיחה המבוססת על הכנסות - מאחר והדולר החזק גרם לפגיעה במכירות. בנוסף, סובלת קוקה קולה משינויים בשוק על רקע החשש של צרכנים לשתות משקאות מסוכרים – ולכן מנסה לקצץ את תכולת הסוכר במשקאותיה.

בסך הכל, קוקה קולה דיווחה על רווח של 1.37 מיליארד דולר ברבעון השני, או 32 סנט למניה, לעומת רווח של 3.45 מיליארד דולר, או 79 סנט למניה בתקופה המקבילה ב-2016. הכנסות החברה צנחו ב-16% ל-9.7 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים היו כי החברה תרשום רווח של 57 סנט למניה, על הכנסות של 9.65 מיליארד דולר.

פורד פיוז'ן האוטונומיתצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס

יצרנית הרכב פורד, השנייה בגודלה בארה"ב, דיווחה היום על רווח גבוה מהתחזיות לרבעון השני, אך מניית החברה רושמת ירידות של כ-1.5% בוול סטריט. החברה דיווחה על רווח נקי של 2.04 מיליארד דולר ברבעון השני, או 51 סנט למניה, לעומת 1.97 מיליארד דולר, או 49 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח המותאם של פורד היה 56 סנט למניה, לעומת תחזיות לרווח של 43 סנט למניה.

הכנסות החברה עלו במעט ברבעון השני ל-39.85 מיליארד דולר, לעומת 39.49 מיליארד דולר ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 37.11 דולר למניה. תחזית הרווח לפני מס של פורד ל-2017 נמוכה מהתחזיות – וכתוצאה מכך חלה ירידה במניית החברה.

ברבעון האחרון עברה פורד טלטלות רבות עם פיטורי המנכ"ל, מארק פילדס, ומינויו של ג'ים האקט לתפקיד. החברה שידרה למשקיעים כי היא לא מוכנה לקבל את ביצועי המניה החלשים בתקופה של פילדס כמנכ"ל, ומעוניינת להזרים לחברה חשיבה חדשנית יותר, עם מינויו של האקט, שהגיע מחטיבת החדשנות של פורד.

מפעל בואינג ארה"בצילום: בלומברג

בואינג הצליחה להכות את האנליסטים ולדווח על תוצאות טובות מהמצופה – מה שגרם למניית החברה להמריא במסחר בוול סטריט. החברה אמנם החמיצה את יעד המכירות שלה, אך העלתה את התחזית השנתית שלה.

הרווח הנקי של החברה הגיע ל-1.76 מיליארד דולר, או 2.89 דולרים למניה, לעומת הפסד של 234 מיליון דולר, או 37 סנט למניה בתקופה המקבילה ב-2016. ללא הוצאות חד פעמיות, הגיע הרווח המותאם של החברה ל-2.55 מיליארד דולר, לעומת תחזיות לרווח מותאם של 2.3 מיליארד דולר.

הכנסות החברה ירדו ל-22.74 מיליארד דולר, לעומת 24.76 מיליארד דולר ולעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 23.03 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזית הרווח השנתית שלה ל-9.8-10 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת של 9.2-9.4 דולרים למניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker