סרגון צופה הכנסות של 58 מיליון דולר ורווח נקי של 3.6-3.2 מיליון דולר ברבעון השלישי

החברה מעריכה כי תרשום ירידה ברווחיות הגולמית לרמה של 32%-31% מההכנסות

שמואל שוסטר

סרגון נטוורקס, יצרנית ציוד התקשורת האלחוטית, צפויה אמנם לפרסם את דו"חותיה לרבעון השלישי של השנה רק ב-27 לחודש, אך החברה בחרה לפרסם תוצאות מקדמיות כבר היום. בשורה העליונה צופה סרגון כי הכנסותיה יסתכמו בכ-58 מיליון דולר - גידול של כ-30% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

כתוצאה מהירידה ברווחיות הגולמית צופה סרגון ירידה ברווח הנקי, שצפוי להיות בטווח של 3.2 עד 3.6 מיליון דולר, או 9-8 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 3.7 מיליון דולר או 11 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. בניכוי הוצאות בגין תגמול מבוסס מניה להנהלה ולעובדים, צופה החברה רווח נקי של 3.9 עד 4.3 מיליון דולר, או 11-10 סנט. סרגון לא נתנה תחזית ספציפית לרבעון השלישי לרווח למניה עד כה, אך החברה צופה שיהיה נמוך מהערכות האנליסטים בשוק.

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון, אמר בעקבות הדו"חות המקדמיים כי "אסיה ממשיכה להוות גורם מוביל בצמיחה שלנו ברבעון השלישי. כפי שחזינו, אירופה ואפריקה שבו ברבעון השלישי לרמת ההכנסות האופיינית להן, לאחר ירידה זמנית ברבעון השני. כמו כן, שמחנו לראות גידול קל גם במכירות בצפון אמריקה. אנו חשים סיפוק רב מהדרישה בשוק למוצרים החדשים שלנו והכנסות ממוצרים אלה החלו לגדול ברבעון השלישי. ההוצאות התפעוליות הסתכמו הרבעון באותה רמה כמו ברבעון השני, והירידה ברווח הנקי מתחת לציפיות קשורה בירידה ברווח הגולמי שנגרמה מתמהיל המכירות ברבעון. אנו מאמינים כי גידול במכירות הישירות, שינוי בתמהיל הגאוגרפי ושינוי בתמהיל המוצרים יניב עם הזמן חזרה לרמות של כ-35% ברווח הגולמי".

פלטי ציין כי "יחס ה book-to-bill של 1 ברבעון השלישי, מעיד כי הביקוש ממשיך להיות ער ואנו מכוונים ליעד צמיחה של 35% במכירות של 2008 לעומת 2007, ובמקביל אנו זהירים לגבי הציפיות לעבור יעד צמיחה זה בשל מידת החוסר הודאות בכלכלה העולמית. עד כה המשוב מהשטח מעודד ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker