אורכית חתמה על חוזה חדש לפריסת רשת תקשורת בפס רחב עם הנרו טלקום; המניה עולה ב-8.5%

החברה לא מסרה פרטים בנוגע להיקף ומועדי העסקה אולם ל-TheMarker נודע כי כבר החלה בקבלת הזמנות

שמואל שוסטר

חוזה חדש לקוריג'נט, החברה הבת של יצרנית ציוד התקשורת אורכית. החברה חתמה על חוזה לפריסת רשת משותפת לשידורי טלוויזיה ותקשורת בעבור הנרו טלקום (Hanaro Telecom) - ספקית הפס הרחב השנייה בגודלה בקוריאה. הרשת צפויה לאפשר העברת שידורי טלוויזיה על גבי הפס הרחב ולהתבסס על מוצר ה-CM-100 של אורכית.

בעקבות חתימת החוזה אמר יצחק תמיר, מנכ"ל אורכית כי "אנו שמחים להיבחר על ידי הנרו טלקום. הנרו היא מפעיל חדשני, שעומד בחנית אספקת השירותים ואנו מצפים לשיתוף פעולה ארוך טווח עם החברה", לדבריו, "הנרו מרחיבה את בסיס הלקוחות שלנו ומתווספת לשלוש הלקוחות עליהם הכרזנו בגרמניה. מדובר בעדות נוספת למומנטום החיובי שלנו בשוק".

בחודש יולי האחרון הודיעה אורכית על שלושה לקוחות משלמים חדשים, כאשר מתוכם שניים הם מפעילי תקשורת בינלאומיים. את הרבעון השני של 2008 סיימה אורכית עם הכנסות של 3.1 מיליון דולר - גידול של 55% בהשוואה להכנסות של 2 מיליון דולר ברבעון הקודם ועלייה של 63% לעומת הכנסות של 1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, רשמה החברה הפסד נקי של 7.8 מיליון דולר או 48 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 7.7 מיליון דולר או 47 סנט למניה ברבעון הקודם, והפסד נקי של 6.4 מיליון דולר או 40 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2007.

לאורכית פתרון טכנולוגי מוביל להעברת שידורי טלוויזיה רב-ערוצית, אינטרנט מהיר וטלפון הפועל באמצעות פרוטוקול האינטרנט (IP). מתגי התקשורת מתוצרתה מותקנים במרכזיות של חברות טלקום, ומשדרגים את רשת התקשורת בכל הקשור ליכולתה להקצאה אופטימלית של רוחב הפס על גבי הסיב האופטי. ההקצאה מקבלת חשיבות עליונה כאשר רוצים להעביר למשקי הבית גם טלוויזיה רב-ערוצית עם אפליקציות נלוות - כמו וידיאו לפי דרישה (VOD) ולא רק טלפון ואינטרנט מהיר.

ב-2003 השיקה קוריג'נט את ה-CM-100 - המתג הראשון פרי פיתוחה להעברת בלוקים של מידע על גבי הרשת. כל קופסת תקשורת כזו נמכרת ב-70 אלף דולר בעסקות שאמורות לכלול בין עשרות לאלפי קופסאות. ב-2004 בחרה במוצר מפעילת הטלקום היפאנית KDDI, שפרשה מאז רשת ענקית ברחבי המדינה והתקינה בה יותר מ-2,000 קופסאות של קוריג'נט תמורת יותר מ-150 מיליון דולר.

ב-2007 הושק דור חדש ומתקדם של המוצר - 4000- CM - שמאפשר גם העברת שידורי טלוויזיה באיכות גבוהה (HD) ושירותי וידיאו סלולריים מדור 3.5. הראשונה לרכוש את הדגם המשופר תהיה כנראה מדיה בורדקאסט, חטיבת שירותי התקשורת לעסקים סיטונים של דויטשה טלקום, שבחרה בו יחד עם המוצר הוותיק יותר, כאבן יסוד מרכזית בתשתית הרשת שהיא תפרוש ותשכיר למפעילת כבלים מובילה בגרמניה.

בעקבות ההודעה על העסקה, מזנקת מניית החברה ב-8.5% ונסחרת במחיר של 7.1 דולרים, המשקף לחברה שווי של 116 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker