הבנקים הגדולים בארה"ב פותחים את עונת הדו"חות ומכים את התחזיות

ג'יי.פי מורגן צ'ייס דיווח על גידול של יותר מ-13% ברווחים והפתיע את האנליסטים גם עם שורת הכנסות מנופחת מהחזוי. סיטי נהנה מפעילות ערה של הלקוחות הפרטיים. וולס פארגו הפתיע ברווח, אבל איכזב בהכנסות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרסום הדו"חות של הבנקים הגדולים בארה"ב מסמל בעיני המשקיעים את יריית הפתיחה של עונת הדו"חות – תקופה של שבועיים עד שמונה שבועות מסוף הרבעון שבה נדרשות החברות הציבוריות לפרסם את תוצאותיהן.

הבנק הראשון שפירסם היום את תוצאותיו היה ג'יי.פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב במונחי נכסים, שדיווח על רווחים גבוהים מהחזוי הודות להכנסות יציבות מהלוואות, ועל אף ירידה בהכנסות ממסחר. הבנק דיווח על רווח של 7.03 מיליארד דולר, או 1.82 דולרים למניה, לעומת רווח של 6.2 מיליארד דולר, או 1.55 דולרים למניה ברבעון השני של 2016 – עלייה של 13.4% ברווח. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 1.58 דולרים למניה. גם הכנסות הבנק היו גבוהות מהמצופה והגיעו ל-26.41 מיליארד דולר, לעומת תחזית הכנסות ממוצעת של 24.96 מיליארד דולר. מניית הבנק עולה ב-1.5% במסחר המקדים אחרי פרסום הדו"חות.

ג'ימי דיימון, מנכ"ל בנק ג'יי.פי. מורגןצילום: DYLAN MARTINEZ/רויטרס

ההכנסות מהריבית של הבנק עלו ב-8% והגיעו ל-12.5 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 12.8 מיליארד דולר. ההפרשות להפסדי אשראי של הבנק היו 1.2 מיליארד דולר, לעומת הערכות להפרשות של 1.34 מיליארד דולר, ולעומת הפרשות של 1.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. הבנק דיווח גם על עלייה של 15% במכירות בכרטיסי אשראי ועל גידול של 9% בהפקדות הליבה ל-640 מיליארד דולר.

המשקיעים מופתעים לטובה מתוצאות הבנק, שכן בשבועות האחרונים הזהירו בכירים בבנק מפני ירידה בהכנסות ממסחר במהלך הרבעון השני לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז רשם הבנק רווחים מהפעילות סביב ההצבעה על הברקזיט. ואולם הבנק נהנה מהעלייה בריבית בשנה האחרונה, שמגיעה כיום בארה"ב ל-1%-1.25%, לעומת 0.25%-0.5% בתקופה המקבילה.

ג'יימי דימון, יו"ר ומנכ"ל הבנק, אמר אחרי פרסום התוצאות: "המשכנו לרשום תוצאות חזקות מאוד על רקע כלכלה עולמית יציבה והמשתפרת. הצריכה בארה"ב נותרה בריאה, כפי שבא לידי ביטוי בבנקאות לצרכנים. ההלוואות וההפקדות המשיכו לצמוח ומכירות הכרטיסים ונפחי העסקות עלו בשיעור דו-ספרתי".

גם הדו"חות של סיטי היו טובים מהצפוי הודות לפעילות חטיבת הבנקאות הקמעונאית שלו. הרווח הנקי של הבנק ברבעון השני של 2017 הגיע ל-3.9 מיליארד דולר, או 1.28 דולרים למניה. הרווח הנקי רשם ירידה קלה לעומת הרבעון השני ב-2016, אז הגיע ל-4 מיליארד דולר, או 1.24 דולרים למניה. ואולם הרווחים היו טובים יותר מתחזיות המשקיעים שציפו לרווח נקי של 1.21 דולרים למניה.

הכנסות הבנק עלו ל-17.9 מיליארד דולר, לעומת 17.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

מנכ"ל הבנק, מייקל קורבט, ייחס את התוצאות לגידול בהכנסות מהלוואות ולפעילות ערה במגזר הפרטי. לפי הדו"חות, חטיבת הבנקאות הקמעונאית רשמה גידול של 5% בהכנסות ל-4.9 מיליארד דולר בשל התחזקות תחום כרטיסי האשראי בבנק. ואולם הכנסות הבנק ממסחר ירדו ב-6% וההכנסות הקבועות ירדו ב-6%. הכנסות חטיבת בנקאות ההשקעות עלתה ב-22%.

וולס פארגו הפתיע את האנליסטים כשדיווח על עלייה של 4.5% ברווח הנקי שלו על רקע השערוריות שהיכו בו באחרונה, אבל בשורת ההכנסות הוא איכזב את המשקיעים. הבנק השלישי בגודלו בארה"ב דיווח על רווח של 5.81 מיליארד דולר, או 1.07 דולרים למניה. ברבעון המקביל ב-2016 הרוויח הבנק 5.56 מיליארד דולר, או 1.01 דולרים למניה. תחזיות האנליסטים כי גם ברבעון השני של 2017 ירשום הבנק רווח של 1.01 דולרים למניה. הכנסות הבנק הגיעו ל-22.17 מיליארד דולר, אבל היו נמוכות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 22.47 מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker