סנדיסק תמכור 30% מפעילות הייצור לשותפתה טושיבה במיליארד דולר

אנליסטים טוענים כי העסקה תהפוך את יצרנית זיכרונות הפלאש לאטרקטיוויות יותר לרכישה עבור סמסונג

עפרה שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה שלו

סנדיסק תמכור 30% מפעילות הייצור שלה לשותפתה טושיבה בעסקה ששווייה מיליארד דולר. העסקה משקפת את הקשיים עמם מתמודדות חברות בתעשיית שבבי הזיכרון, שסבלה מעודף היצע בשוק במשך תקופה ממושכת. סנדיסק האמריקאית רכשה את אמ-סיסטמס, יצרנית כונני הפלאש הישראלית וממציאת הדיסק-און-קי, ב-2006.

סנדיסק וטושיבה היפאנית מפעילות 3 מיזמים משותפים, והן יישארו שותפות שוות ב-70% הנותרים של פעילות הייצור. הן גם ימשיכו להשקיע יחד במוצרי זיכרון פלאש מהדור הבא. במסגרת ההסכם בין 2 החברות, טושיבה תרכוש 30% מפעילות הייצור של סנדיסק במיזמים המשותפים שלהן בתמורה למזומן ולהפחתת עלויות חכירה, בהיקף של כמיליארד דולר.

עודף ההיצע של זיכרונות פלאש NAND, המשמשים במכשירים כגון טלפונים סלולריים ומצלמות דיגיטליות, הוביל לירידה מתמשכת במחירים. מגמה זו פגעה במכירות של חברות שבבים רבות.

סנדיסק היא ממציאת כרטיסי זכרון הפלאש. החברה נוסדה על ידי הישראלי אלי הררי, ובסיסה ממוקם בסאניווייל, קליפורניה. בסנדיסק ישראל מועסקים כ-700 איש. החברה מעסיקה בעולם כ-3,000 איש. מרכז הפיתוח של סנדיסק בישראל הוקם בדצמבר 96', באזור התעשייה בתפן. בנוסף, יש לחברה מרכז גדול בכפר סבא ומרכז פיתוח בעומר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker