פרוקטר אנד גמבל ויוניליוור מעורבות בחקירה בעניין תיאום מחירים בבריטניה

עם מותגיהן של החברות נמנים אבקת הכביסה אריאל, סוללות דוראסל, חיתולי פמפרס, וגלידת בן אנד ג'רי'ס

עפרה שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה שלו

שתיים מיצרניות מוצרי הצריכה הגדולות בעולם, פרוקטר אנד גמבל ויוניליוור, מעורבות בחקירה בעניין תיאום מחירים שפתח הרגולטור בבריטניה.

משרד המסחר ההוגן (OFT), המפקח על התחרות, דרש מפרוקטר אנד גמבל ומיוניליוור להגיש לו מסמכים ותכתובות דואר אלקטרוני. זאת, במסגרת חקירה חדשה שנפתחה בעקבות חשדות כי קמעוניות ויצרניות תיאמו מחירים. שתי החברות מסרו כי הן משתפות פעולה עם החקירה, אך מכחישות בתוקף את החשדות.

ה"סאנדיי טלגרף" חשף כי ה-OFT פשט ביום חמישי על המטות של רשתות המרכולים המובילות בבריטניה - בהן טסקו, סיינסבורי'ס ואסדה - בעקבות חשד כי מחיריהם של מוצרי הצריכה והקוסמטיקה תואמו.

יותר ממאה חוקרים ועורכי דין היו מעורבים בפשיטות הפתע. ה-OFT, חמוש ברשימה של 20 מוצרי מכולת, בריאות וקוסמטיקה, החרים מאות תכתובות דואר אלקטרוני בין הקמעוניות לבין ספקיות מסוימות.

עם מותגיה של פרוקטר אנד גמבל נמנים אבקת הכביסה אריאל, סוללות דוראסל וחיתולי פמפרס. עם המותגים של יוניליוור נמנים סבון דאב וגלידת בן אנד ג'רי'ס.

הפשיטות של יום חמישי עוררו זעם בקרב הקמעוניות, הנתונות כבר במוקד חקירות ישנות יותר בגין תיאום מחירים של חלב ושל מוצרי טבק. הקמעוניות מבקרות את הטקטיקה שאימץ הרגולטור, מאז מונה ג'ון פינגלטון למנכ"ל בסוף 2005.

ביום שישי שלח הרגולטור לשתי יצרניות טבק מובילות בבריטניה ול-11 קמעוניות - בהן טסקו, אסדה וסיינסבורי'ס - אישומים בגין שיתוף מידע לגבי מחירים של סיגריות וטבק לגלגול.

לאחר שליחת האישומים, אמר פינגלטון ש"כדי השווקים יפעלו בצורה המיטיבה עם הצרכנים, חייבים לשמור על העיקרון הבסיסי לפיו החלטות על מחירים מתקבלות באופן עצמאי. אם נמצא עדויות לפעילות בלתי תחרותית, נהיה מוכנים להשתמש בכוח הדרוש כדי להעניש את החברות המעורבות, ולהרתיע חברות אחרות מהתנהלות שכזו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker