איציק תמיר מאורכית אופטימי: "מתקדמת בחינת המוצר אצל הלקוחות; הבחירה לקראת משלוחים מסחריים תהיה ב-2008"

תוצאות הרבעון השלישי של אורכית: הכנסות של 1.7 מ' ד'; הפסד נקי של 6.5 מ' ד'

עומרי כהן

כמו בשני הרבעונים הראשונים של 2007, גם ברבעון השלישי של השנה לא עניינו התוצאות הכספיות של חברת אורכית את המשקיעים. סיום החוזה הגדול הראשון עם החברה היפאנית KDDI הביא בשנה האחרונה לשחיקה עקבית בהכנסות, כך שהשוק מתעניין כעת רק במידע שיכול להצביע על אפשרות לחוזה חדש, שיספק הכנסות חדשות ורווחים.

לדברי תמיר, חשה אורכית בהתעניינות מצד ספקיות שירותי התקשורת במוצר החדיש, ומצפה כי בחירת המוצרים בידי הספקיות לצורך תחילת המשלוחים מסחריים, תבוצע ב-2008.

אורכית מפתחת פלטפורמת תקשורת להעברה מהירה של נתונים על גבי רשתות רחבות פס. המוצר הראשון שלה - CM-100 - הושק לפני מספר שנים, ונמכר לחברות הטלפוניה כפתרון להעברת שידורי טלוויזיה רב ערוצית למנויים, בנוסף על שירותי הטלפון והאינטרנט המהיר.

המוצר הראשון נמכר בעיקר למפעילת הטלקום היפאנית KDDI. בין 2004 ל-2006 היא רכשה את המוצר בכ-170 מיליון דולר והזניקה את הציפיות מאורכית לשמיים. אולם סיום ההתקנות ביפאן והיעדרם של הזמנות משמעותיות חדשות למוצר שחקו את מכירות אורכית כמעט לחלוטין.

כעת היא מנסה לשווק למפעילות הטלקום את ה-CM-4000. מדובר בדור הבא של המוצר הקודם עם נפח גבוה יותר של העברת נתונים. המוצר מאפשר העברת שידורי טלוויזיה באיכות גבוהה (HD) ושירותי וידיאו סלולרים מדור 3.5 (G3.5).

תמיר ציין כי 2007 הופכת להיות נקודת מפנה בפריסה של סיבים אופטים לבתים (FTTH) במייל האחרון. לדבריו, הולך ומתחזק המומנטום לפריסת רשתות אופטיות בקנה מידה גדול, בידי ספקיות שירותי תקשורת גדולות במזרח הרחוק ובארה"ב.

"אנו נרגשים מאוד מההזדמנויות שעומדות בפתח, ומעודדים מהאפשרות של היתכנות הטכנולוגיה וקו המוצרים שלנו, מאחר שהביקוש לרוחב פס בנפח גבוה ימשיך לצמוח", הוסיף תמיר.

תמיר מאמין כי הערכת יכולות המוצר שמבוצעת במקביל אצל כמה לקוחות אפשריים, עשויה להוביל לפריסות מסחריות אצל מפעילות טלקום גדולות ברחבי העולם.

עוד ציין תמיר, כי הפתרונות והמוצרים של אורכית משיגים עוד ועוד הכרה בשוק. "פתרונות המטרו שלנו, מתג ההעברה במארז CM-4000, מציע לספקיות פתרון מושלם לאספקה של שירותי וידיאו ויישומים באיכות גבוהה ובנפח גבוה", הוא הוסיף.

אורכית השיגה ברבעון השלישי הכנסות של 1.7 מיליון דולר והפסד נקי של 6.5 מיליון דולר (41 סנט למניה). תוצאות אלו כוללות רווח הון של 1.6 מיליון דולר, שנרשם בעקבות שינויים באג"ח להמרה, שהנפיקה החברה למשקיעים ישראלים במארס 2007.

אורכית נהנתה ברבעון השלישי של 2006 מהכנסות של 15 מיליון דולר ומרווח של 985 אלף דולר, בזכות ההסכם עם KDDI.

את הרבעון הרביעי של 2007 מצפה החברה לסיים עם הכנסות זהות של 1.7 מיליון דולר. עם זאת, הסדר משפטי בסכסוך ישן עם חברת קונקסנט, צפוי לייצר לה רווח נקי של 6.3 מיליון דולר (37 סנט למניה). תחזית זו אינה כוללת רווח אפשרי משינויים באג"ח להמרה.

אורכית קיבלה בהסדר משפטי זה פיצוי חד פעמי של 14.2 מיליון דולר. קופת המזומנים שלה הכילה בסוף ספטמבר 94 מיליון דולר. החוב לבעלי האג"ח להמרה מסתכם בכ-25 מיליון דולר. מניית אורכית עולה כעת ב-2% ל-7.6 דולר, המשקף לחברה שווי של 121 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker