עומרי כהן

משפטו של איל המדיה, לורד קונראד בלאק, הגיע היום לידי סיום עם הרשעה בארבעה מתוך 13 סעיפי אישום שכלל כתב התביעה נגדו. יחד עם שלושה מנהלים בכירים שעבדו תחתיו בחברת הולינג'ר אינטרנשיונל, הורשע בלאק בשימוש בלתי חוקי בכספי החברה.

בלאק (62) הואשם תחילה בגניבת 60 מיליון דולר מקופת חברת העיתונות הולינג'ר אינטרנשיונל שהקים. כתב האישום נגדו כלל 13 סעיפים, ביניהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב.

אם היה מורשע בלאק בכל סעיפי האישום, הוא היה צפוי לעונש מירבי של 101 שנות מאסר. אולם חבר המושבעים במשפטו התקשה להגיע להחלטה בעניינו. שלשום הורתה השופטת אמי סנט איב ל-12 המושבעים לשוב לשולחן הדיונים לאחר שאלו הודיעו כי אינם יכול להגיע להחלטה תמימת דעים בעניין.

יחד עם בלאק, הורשעו בשלושה סעיפים של הונאות דואר גם שלושה מבכיריה לשעבר של הולינג'ר אינטרנשיונל, סגן הנשיא פיטר אטקינסון, סמנכ"ל הכספים ג'ון בולטבי והיועץ המשפטי מארק קיפניס. אטקיסון ובולטבי הואשמו בגניבה מקופת החברה באמצעות חתימה על חוזים לא תחרותיים בשם החברה. קיפניס הואשם כי סייע להם.

הולינג'ר היא המו"לית של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של כמה עיתונים נוספים, בהם ה"דיילי טלגרף" הבריטי, ה"נשיונל פוסט" הקנדי וה"ג'רוזלם פוסט" הישראלי. בנובמבר 2004 מכרה הולינג'ר את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker