השנה שמשקיעי אורכית יבקשו לשכוח: חזרה להפסד של 1.9 מ' ד' ברבעון הרביעי; ההכנסות צנחו ל-9 מ' ד'

ההאטה במכירות ל-KDDI תקטין את המכירות ל-4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2007; לדברי איציק תמיר, נשיא אורכית, ממתינה כעת החברה הישראלית לקבל מ-KDDI את תוכניותיה הסופיות בנוגע לפריסת הרשת שלה במהלך שנת הכספים 2007, אשר תתחיל ביפאן באפריל הקרוב

עומרי כהן

2006 היא השנה שמשקיעי אורכית יעדיפו לשכוח. במהלך השנה שעברה לא הצליחה אורכית לסגור אפילו עסקה אחת מהותית, ובמקביל חוותה ירידה משמעותית במכירות ללקוחה העיקרית שלה - מפעילת הטלקום היפנית KDDI. את התוצאה לכך ניתן היה לראות בנפילה של 60% במחיר המניה.

אורכית פונה לעולם התקשורת החדש, בו יתלכדו יחדיו רשתות הטלפון, הטלוויזיה, האינטרנט ואף הסלולר. ב-2004 היא חתמה על עסקה משמעותית ראשונה לאספקת מוצר הדגל ל-KDDI, אשר הזניקה את מכירותיה ל-101.3 מיליון דולר ב-2005. עם זאת, מאז לא נרשמה עסקה משמעותית נוספת כאשר במקביל האטה KDDI את קצב פריסת הרשת שלה ברחבי הערים הגדולות ביפאן, והאטה בשל כך גם את היקף ההזמנות מאורכית.

כתוצאה מכך, צנחו ב-2006 מכירות אורכית ב-37% ל-63.7 מיליון דולר ורווחי החברה הצטמקו ב-77% ל-5.2 מיליון דולר (31 סנט למניה). ככל שהתקדמה השנה, נחלשו ההזמנות מ-KDDI וברבעון הרביעי רשמה אורכית הכנסות של 9 מיליון דולר בלבד לעומת 33.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2005 - נפילה של 73%.

לדברי איציק תמיר, נשיא אורכית, ממתינה כעת החברה הישראלית לקבל מ-KDDI את תוכניותיה הסופיות בנוגע לפריסת הרשת שלה במהלך שנת הכספים 2007, אשר תתחיל ביפאן באפריל הקרוב. "אנו מאמינים כי אנו ממוצבים היטב ליהנות מהמשך הגידול בבסיס המנויים של KDDI לשירותי וידיאו ואינטרנט מתקדמים על גבי הרשת הקווית והרשת הסלולרית שלה", ציין תמיר. לדבריו, באורכית רואים פוטנציאל ממפעילות טלקום באסיה, אירופה, וצפון אמריקה, המחפשות פתרונות לרשתות עירוניות רחבות פס.

"אנו מצפים לכמה תהליכי בחירת מוצרים מצד מפעילות טלקום, בהם צפויה להתקבל החלטה ב-2007", ציין תמיר. עם זאת, עד לקבל החלטות אלו וההזמנות החדשות מ-KDDI, צופה אורכית הכנסות של 4 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון של 2007 והפסד של 6.3 מיליון דולר (40 סנט למניה).

מניית אורכית נסחרה אתמול בנאסד"ק במחיר של 10.4 דולרים, המשקף לחברה שווי של כ-160 מיליון דולר בדילול מלא. יותר ממחצית השווי מיוחס לקופת המזומנים הדשנה של אורכית, אשר הכילה בסוף דצמבר כ-87 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker