סרגון רושמת זינוק של 30.6% בהכנסות ל-58.1 מיליון דולר; הרווח הנקי ירד ב-5.4% ל-3.5 מיליון דולר

בתוך כך, הכריזה החברה על תוכנית לרכישה חוזרת של מניות בהיקף של 20 מיליון דולר

ניר צליק

סרגון, המספקת פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לדור הבא של רשתות אלחוטיות, פירסמה את תוצאות הרבעון השלישי ועמדה בתחזיות שסיפקה לפני כשבועיים. סרגון, הנסחרת בנאסד"ק, רשמה הכנסות של 58.1 מיליון ברבעון השלישי, עלייה של 30.6% לעומת הכנסות הרבעון המקביל בו עמדו ההכנסות על 44.5 מיליון דולר.

הרווח גולמי של החברה עמד על 18.3 מיליון דולר, עלייה של 12.5% לעומת רווח גולמי של 16 מיליון דולר ברבעון המקביל, וירידה של 2.1% לעומת הרבעון הקודם, אז עמד הרווח הגולמי על 18.7 מיליון דולר. הרווחיות הגולמית הצטמצמה אף היא, לרמה של 31.5%. זאת, לעומת רווחיות גולמית של 35.9% ברבעון המקביל ורווחיות גולמית של 34% ברבעון הקודם.

כתוצאה מהירידה ברווחיות הגולמית, צפתה סרגון ירידה ברווח הנקי לרמה של 3.2-3.6 מיליון דולר, או 8-9 סנט למניה, ואכן, היא עמדה בציפיות אלו. החברה רשמה רווח נקי של 3.5 מיליון דולר או 9 סנט למניה, ירידה של 5.4% לעומת הרבעון המקביל בו עמד הרווח הנקי על 3.7 מיליון דולר ועלייה של 20.7% לעומת הרבעון הקודם, בו עמד הרווח הנקי על 2.9 מיליון דולר.

הרווח התפעולי של החברה עמד על כ-3.2 מיליון דולר, ירידה של 11.1% לעומת רווח תפעולי של 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, וירידה של 11.1% לעומת רווח תפעולי של 3.6 מיליון דולר ברבעון הקודם.

ללא ההוצאות על אופציות, שהסתכמו ב-665 אלף דולר, הרוויחה סרגון כ-4.1 מיליון דולר או 11 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 4.1 מיליון דולר או 13 סנט למניה בדילול מלא ברבעון המקביל. לעומת הרבעון הקודם, בו עמד הרווח הנקי ללא הוצאות על אופציות על 4.9 מיליון דולר או 13 סנט למניה, ירד הרווח הנקי ב-16.3%.

בתוך כך, הכריזה החברה כי מועצת המנהלים של החברה אישרה תוכנית לרכישה חוזרת של מניות בהיקף של עד 20 מיליון דולר. המניות יירכשו בשוק החופשי, כאשר התזמון ומספר המניות שירכשו יהיו על-פי שיקול דעתה של החברה ובכפוף לדרישות הרגולטוריות.

"אנו מאמינים כי מנועי הצמיחה שלנו נשארו איתנים, ואנו צופים כי הביקוש לפתרונות בקצבים גבוהים ימשיך להיות גבוה בייחוד באזור דרום מזרח אסיה", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון נטוורקס. "בנוגע לשנה הבאה, אנו חושבים כי יהיה זה נכון לאמץ עמדה זהירה יותר. הערכתנו היא כי במצב הכלכלי הקיים, לקוחות יבצעו אנליזה של ההוצאות שלהם, אך ימשיכו ברכישות לשם שדרוג הרשתות לקצבים גבוהים יותר ולמעבר לטכנולוגיית IP".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום