מודי'ס מחזקת את דירוג האג"ח של טבע לרמת Baa2 בעקבות רכישת באר

שוקלת סוכנות הדירוג להעלות את דירוג האג"ח של באר בעקבות העסקה

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

סוכנות הדירוג מודי'ס מחזקת את דירוג האג"ח של יצרנית התרופות טבע לרמה של Baa2 עם אופק יציב. כמו כן, בודקת סוכנות הדירוג את האפשרות להעלות את הדירוג לאג"ח של באר.

סגן הנשיא של סוכנות הדירוג אמר כי אושר מחדש הדירוג של טבע בעקבות "ההגיון העסקי שעומד מאחורי רכשת באר". כמו כן, כתבה מודי'ס כי בין המניעים לדירוג החיובי של טבע ניתן למנות את השימוש במניות למימון 40% מרכישה.

לטבע יש בקופתה 3.2 מיליארד דולר, לכן היא תזדקק להלוואה בנקאית בגובה 1.2 מיליארד דולר לפחות עד שתבצע הנפקת איגרות חוב, כפי שביצעה בשתי העסקות הגדולות האחרות - רכישת איווקס בינואר 2006 תמורת 7.4 מיליארד דולר, ורכישת חברת סיקור באוקטובר 2003, תמורת 3.4 מיליארד דולר.

הרכישה תיצור חברה בעלת מכירות של 11.9 מיליארד דולר, והיא צפויה להגדיל את הרוווח למניית טבע בתום ארבעה רבעונים מיום השלמת העיסקה. טבע צופה להפיק סינרגיות של חיסכון בעלויות בגובה של 300 מיליון דולר בתוך 3 שנים.

עם השלמת העסקה, יהיו לטבע 200 בקשות לאישור מוצרים חדשים ו-500 מוצרים משווקים. העיסקה תחזק גם את נוכחותה של טבע בשוק במרכז ובמזרח אירופה, שכן באר רכשה את חברת פליבה מקרואטיה ברבעון הרביעי של 2006.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker